RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Podpisano umowę na 5 milionową dotację dla inkubatora

Gmina Szczuczyn wybuduje Lokalny Inkubator Przedsiębiorczości. W czwartek (18.06), Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Inkubator pomoże w rozwoju lokalnym firmom. W jego ofercie znajdą się usługi, które dotychczas nie były dostępne na lokalnym rynku, jak: wynajem powierzchni biurowej, usługowej i produkcyjnej (inkubacja), wynajem powierzchni konferencyjnej i szkoleniowej, usługi doradcze, szkoleniowe. Budowa ma się zakończyć do września 2022 roku.

Koszt tej inwestycji wynosi 7,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 5 mln zł.

Wrota Podlasia

1 komentarz

  1. ANDRZEJ S LOBROW Odpowiedz

    Ciągle nie POjęte POmysły ekonomiczne w Szczuczynie, i żaden z dotychczasowych POmysłów, nie jest efektowny. Każdy z nas pamięta czasy PRL-u, gdzie towarzysze o poglądach bolszewickich, wydawali pieniądz na inwestycje, które po krótkim czasie zarastały śmieciami, w tym niszczyły piękną naturę. Szczuczyn nadal jest wzrocem POsranych POmysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + eight =