RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Ruszają prace nad Inkubatorem Przedsiębiorczości

Wykonawca został wybrany i lada dzień ruszą pracę nad Inkubatorem Przedsiębiorczości w Szczuczynie. To jedna z największych inwestycji w historii gminy, o którą lokalni samorządowcy ubiegali się od lat.

Z jednej strony jest to typowy, a z drugiej nietypowy inkubator – mówi burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński:

– Jego typowość polega na tym, że ma być miejscem, w którym będą rozwijały się nowe działalności gospodarcze. A nietypowość polega na tym, że będziemy mieli do dyspozycji nie tylko powierzchnię biurową, ale przede wszystkim będziemy mieli powierzchnię o charakterze produkcyjnym. Taką integralną częścią inkubatora będzie hala produkcyjna złożona z czterech modułów. 

Chcemy zachęcić inwestorów z zewnątrz, ale poprzez tę inwestycję chcemy też pobudzić lokalną przedsiębiorczość – dodaje włodarz Szczuczyna:

– Czyli osoby kończące szkoły średnie, uczelnie wyższe dostrzegą w ofercie inkubatora potencjał i rozpoczną działalność gospodarczą tu na miejscu w Szczuczynie. Na to liczymy. 

Inkubator miałby być gotowy do użytkowania jesienią 2022 roku. Koszt jego wykonania to ponad 7,5 mln złotych z czego 5 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + twelve =