RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Samorząd inwestuje w sieć wodno-kanalizacyjną

Dzięki niej miasto zostanie w 95% skanalizowane. W Szczuczynie trwają prace nad inwestycją wodno-kanalizacyjną.

Ma to unormować sytuację pod względem sanitarnym w mieście – mówi burmistrz Szczuczyna, Artur Kuczyński:

– Również wyposaży miasto Szczuczyn w zupełnie nową Stację Uzdatniania Wody, co w obecnym czasie, kiedy z tą wodą są rzeczywiście problemy, jest jej mniej to zabezpieczy mieszkańców Szczuczyna, nie tylko w ilość, ale w też w jakość tej wody.

Funkcjonująca jeszcze Stacja Uzdatniania Wody w Szczuczynie ma kilkadziesiąt lat. Jednak nie posiada zbiorników retencyjnych, co wpływa na większe koszty jej utrzymywania:

– Technologia, którą teraz zastosujemy będzie technologią, z której będziemy mogli wodę przegotowywać w nocy, kiedy jest mniejsze zużycie, a spokojnie użytkować w ciągu dnia. Będą wybudowane trzy zbiorniki na wodę pitną, uzdatnioną. Do tego technologicznie będzie to stacja wyposażona w nowoczesną technologię, która pozwoli na monitorowanie i jakości wody, i potencjalnych awarii.

Wszystko ma być gotowe jesienią za dwa lata. Koszt to około 16 milionów złotych, z czego 85% tej kwoty pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jednocześnie burmistrz deklaruje, że zmiany nie będą wiązały się z podniesieniem opłat za wodę dla mieszkańców.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =