RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Samorząd stara się o dofinansowanie na budowę Centrum Zarządzania Komunalnego i Kryzysowego

Bezpieczeństwo gminy i mieszkańców to priorytetowe zadanie każdego samorządu. Aby lepiej nim zarządzać władze Szczuczyna chcą utworzyć Centrum Zarządzania Komunalnego i Kryzysowego. W tym celu złożyły wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
To już kolejne podejście do tego projektu. Jak informuje Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna, urzędnicy dopracowali i ponownie złożyli wniosek. 
 
– Bez tego dofinansowania nie jesteśmy w stanie sami podołać wyzwaniu. Codzienne funkcjonowanie miasta i gminy Szczuczyn w sposób zapewniający właściwy poziom bezpieczeństwa nie jest możliwe bez odpowiednio funkcjonujących służb komunalnych. Do tego celu potrzebujemy odpowiedniego zaplecza. Mamy już działkę, opracowaliśmy projekt budowlany. Uzyskaliśmy wszelkie niezbędne pozwolenia. Teraz musimy poczekać na ocenę złożonego przez nas wniosku i liczyć na to, że oceniający dostrzegą olbrzymią szansę i niezbędność tkwiące w tej inwestycji – wyjaśnia włodarz gminy. 
 
Samorząd ogłosił już przetarg na wykonanie inwestycji. W ramach Centrum powstać mają hale garażowo-magazynowe wraz z kotłownią połączone z częścią biurowo-socjalną, wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz parking z 28 miejscami, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Budowa powinna zakończyć się do końca listopada 2022 roku. 
 
red. pg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × three =