RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Strażnik samorządowy ma pilnować porządku

Burmistrz Szczuczyna ma pomysł jak zaradzić wandalizmowi w mieście i gminie. Mieszkańcy mają złe skojarzenia ze strażą miejską, dlatego padł pomysł powołania strażnika samorządowego – mówi  Artur Kuczyński.

– Dlatego chciałbym zaproponować radnym powołanie straży samorządowej. To jest coś pomiędzy pracownikiem urzędowym, a strażnikiem miejskim. Oczywiście w tej chwili nie ma żadnego swojego wzorca w innych samorządach. Myślę, że to jest pomysł nasz autorski. Strażnik samorządowy byłby pracownikiem zatrudnionym w urzędzie miejskim – wyjaśnia burmistrz. 

Jedynym jego zadaniem byłoby pilnowanie ładu na terenie miasta i gminy Szczuczyn:

Miałby również do swojej dyspozycji całą instalację sieci monitoringu, którą zaczynamy własnie tworzyć. Ta osoba współpracowałaby z naszymi policjantami funkcjonującymi na terenie miasta i gminy Szczuczyn. Taka osoba swoją pracę opierałaby na kodeksie postępowania administracyjnego, więc reagować mogłaby bezpośrednio na wszystkie przypadki niszczenia mienia publicznego przez innych.

Na razie planowane jest powołanie jednego strażnika samorządowego, na rok. W tym czasie radni i mieszkańcy Szczuczyna na czele z burmistrzem przyjrzą się efektom pomysłu. Od tych wniosków będzie zależała przyszłość strażników w gminie.

ek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + two =