RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: W czasie zimy pamiętajmy o osobach samotnych i starszych

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczuczynie (powiat grajewski) rozpoczęli ponowną analizę sytuacji osób starszych i samotnych z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Ta każdego roku prowadzona jest przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Kolejny, wnikliwy monitoring ma związek z niedzielnym (27.01) pożarem w miejscowości Skaje. W pożarze domu zginęła osiemdziesięciopięcioletnia kobieta. 

Co roku przed sezonem zimowy pracownicy socjalni w porozumieniu z wieloma podmiotami dokonują wnikliwej analizy sytuacji materialnej i życiowej wielu osób z terenu miasta i gminy Szczuczyn. W związku z tragedią jaka miała miejsce w Skajach, prowadzone jest obecnie ponowne rozeznanie środowisk. – Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczuczynie skontaktowali się ze wszystkimi sołtysami i wspólnie z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rozpoczęto szczegółowy monitoring. Osoby te ruszyły w teren w celu przebadania wskazanych środowisk – mówi Dorota Łaguna, kierownik OPS w Szczuczynie. Jak napisał na jednym z portali społecznościowych burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, każda z dwudziestu dziewięciu wsi oraz miasto zostaną gruntownie skontrolowane.

Pracownicy socjalni ze Szczuczyna apelują również o pomoc i życzliwość sąsiedzką. – Uczulam na problem osób starszych i samotnych. Instytucje same nie są w stanie pomóc takim osobom, tragedie dzieją się zazwyczaj popołudniami, wtedy gdy nie pracują urzędy, stąd też my bardziej uczulamy na pomoc sąsiedzką – dodaje Dorota Łaguna.

Każdy, kto wie o osobach znajdujących się trudnej sytuacji, proszony jest o zgłaszanie tych informacji do Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 11 =