RN
TwitterFacebook

Targowisko w Radziłowie przechodzi metamorfozę

Kupcy z Radziłowa w powiecie grajewskim w końcu doczekali się remontu targowiska. To gruntownie zmieni swój wygląd. Wszystko po to, aby handel i zakupy odbywały się w wygodniejszych i przyjemniejszych warunkach. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Prace budowlane zostały podzielone na etapy, tak aby handel w dniu targowym mógł odbywać się normalnie na dostępnej części targowiska. – Udało nam się plac budowy podzielić w ten sposób, że na jednej części trwają prace budowlane, na innej odbywa się nadal handel – tłumaczy wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski.

Plac targowy w Radziłowie przechodzi prawdziwą metamorfozę. Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i wymianę nawierzchni. Wykonane zostaną utwardzone alejki, przy których staną ławki i kosze na śmieci. Część targowiska zostanie zadaszona. Teren będzie ogrodzony, powstanie też nowe oświetlenie oraz kilkanaście miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Remont targowiska potrwa do listopada br. Roboty będą kosztować ponad 2,1 mln zł, z czego prawie 1 mln zł stanowi dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *