RN
TwitterFacebook

VI Warsztaty Ratownictwa Medycznego w powiecie grajewskim [FOTO]

Na terenie powiatu Grajewskiego odbywają się warsztaty ratownictwa medycznego zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Grajewie.

Jeden z epizodów rozegrał się w Grajewie na terenie dworca PKP.  Cała akcja dotyczyła wybuchu, którego dokonał zamachowiec. W środku budynku byli oczywiście ludzie, którzy ucierpieli w skutek tego zdarzenia. Na miejscu pojawili się antyterroryści oraz 15 jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz 30 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Oprócz tego na miejscu byli obecni ratownicy medyczni z Grajewa oraz Grupa Ratownicza Nadzieja. Ćwiczenia poległy na tym, iż wszystkie służby musiały udzielić pomocy w taki sposób, jakby wydarzyło to się na prawdę.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Piotr Karnasiewicz- zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Arkadiusz Malinowski- zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród, st.bryg. Piotr Pietraszko- zastępca Podlaskiego Komendanta PSP w Białymstoku oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Hanna Waniewska.

Jak wyjaśnia st. kap. Arkadiusz Lichota – Warsztaty mają na celu pogłębienie wiedzy oraz ugruntowanie roli strażaków PSP oraz OSP podczas zdarzeń masowych szczególnie takich, gdzie jest dużo osób poszkodowanych. Oczywiście mają one również na celu doskonalenie technik ratowniczych.

Oprócz pierwszego epizodu na uczestników warsztatów czeka jeszcze osiem zainscenizowanych wydarzeń. Te rozegrają się na terenie powiatu grajewskiego w gminie Rajgród. Poruszone zostaną takie kwestie jak wypadki drogowe, zasłabnięcia, omdlenia czy utrata przytomności.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *