TwitterFacebook

W Szczuczynie oddasz dziś krew

Szczuczynianie po raz kolejny podzielą się tym, co mają najcenniejsze. Dziś (01.02) w godzinach od 9.00 do 13.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wyjazdowe akcje krwiodawstwa w Szczuczynie organizowane są od 2012 roku. W ciągu tych 52 akcji blisko 1200 dawców oddało 548 litrów krwi. – Jeżeli przeliczamy, że do operacji ratującej życie potrzebnych jest około 10-20 litrów krwi, to tak nieskromnie powiem – bo dawcy nie lubią się chwalić, to jest 30 istnień – mówi koordynator piątkowej akcji Janusz Siemion. I jak dodaje, szeregi krwiodawców zasila coraz więcej młodzieży ze Szczuczyna i gminy. Podobne akcje organizowane są także w Zespole Szkół w Niećkowie. – Angażuje się coraz więcej młodzieży. Budzi się w ludziach, szczególnie młodych – z czego ja się ogromnie cieszę – potrzeba pomagania – podkreśla Janusz Siemion.

Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowy i wypoczęty. Zalecane jest wypicie co najmniej jednego litra wody i zjedzenie lekkiego posiłku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *