TwitterFacebook

XXIV Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej w Grajewie [FOTO]

W Grajewie odbył się XXIV Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Napełnieni Duchem”. Jest to coroczne spotkanie zespołów muzycznych naszej diecezji, na którym mogą one zaprezentować swoje umiejętności oraz wymienić się doświadczeniami. 

Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej w Grajewie, odbył się w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Co roku był organizowany w październiku. W tym roku organizatorzy postanowili, że przeniosą go na czerwiec. Wydarzenie odbywało się tym razem w świątyni, a nie jak dotychczas – w domu katolickim. 

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą. W tej edycji przeglądu wzięły udział trzy schole naszej diecezji. Były to zespoły z Białaszewa, Szumowa oraz Andrzejewa. Zaprezentowały one po dwa utwory. Między innymi można było usłyszeć znane piosenki takie jak: „Chwalę Ciebie Panie” czy „Dotknij Panie moich oczu”. Po prezentacji zespołów wystąpił tegoroczny gość specjalny, którym był zespół katolicki „Boża nuta” z Brańszczyka. Kulminacją przeglądu było wręczenie pamiątkowych statuetek oraz wspólne zdjęcie. Po wyjściu z kościoła, na uczestników czekała słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej. 

Przegląd to wspaniały czas, w którym dzieci i młodzież naszej diecezji może doświadczać bożej miłości poprzez wspólne pasje.

Paulina Wiśniewska 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *