RN
TwitterFacebook

Zawodnicy i przyjaciele „Maratonki” pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie

Ponad dwudziestoosobowa grupa zawodników Maratonki oraz przyjaciół Klubu z Grajewa i okolic, reprezentująca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie wzięła udział w 27 edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Na starcie stanęło prawie 10000 uczestników, aby rywalizować na dwóch dystansach – 5 i 10 tys. metrów. Bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem wynika przede wszystkim przesłania jakie niesie i szacunku jakim środowisko sportowe darzy uczestników walk powstańczych. Bieg ten, to przede wszystkim oddanie hołdu poległym w nierównej walce o honor i wolną Warszawę. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

Większość amatorów biegania wystąpiła w okolicznościowych koszulkach w kolorze wojskowym, dołączonych przez organizatorów do pakietów startowych. Wszyscy założyli biało-czerwone opaski powstańcze z symbolem Polski Walczącej, wielu pobiegło z chorągiewkami i flagami państwowymi. Atmosfera była podniosła. Start 27 Biegu Powstania Warszawskiego nastąpił o godzinie 20.00 na dystansie 5000 m i o 21.00 na 10 km, po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego. Była to chyba najbardziej przejmująca i wyjątkowa chwila. Co kilka minut rozbrzmiewał wystrzał, dający sygnał do biegu zawodnikom ustawionym na ulicy Bonifraterskiej w sześciu strefach startowych, do których uczestnicy zostali przydzieleni w zależności od rekordów życiowych. Rzesze biegaczy przy dźwiękach pieśni powstańczych, odgłosach walk pokonywały kolejne kilometry obok miejsc walk upamiętnionych pomnikami oraz tablicami rozmieszczonymi w ważnych dla Powstania punktach. W kilku miejscach członkowie grup rekonstrukcji historycznej zorganizowali posterunki, gdzie prezentowali umundurowanie oraz broń używano w czasie Powstania Warszawskiego.   

Dwudziestojednoosobowa grupa zawodników MOSiR Maratonka Grajewo na mecie zameldowała się w pełnym składzie. Wynik sportowy tego dnia nie był najważniejszy, ale nikt na trasie się nie oszczędzał. Atmosfera rywalizacji, ambicja i emocje towarzyszące temu niezwykłemu wydarzeniu sprawiły, że każdy pobiegł najszybciej jak potrafi na Chwałę Powstańcom Warszawskim.

To bardzo dobrze, że coraz liczniej zrzeszeni i niezrzeszeni biegacze z naszego regionu biorą udział w Biegu Powstania Warszawskiego. Cieszy fakt, że władze samorządowe zachęcają i wspierają nas w tego typu inicjatywach. Już po raz kolejny zorganizowanie transportu przez MOSiR Grajewo, pozwoliło na uczestnictwo tak licznej reprezentacji naszego miasta w biegu w stolicy. Liczymy na rosnącą frekwencję i wsparcie w kolejnych latach.

WJ

no images were found

Wyniki

Śliwa Alicja -1:01:03

Sakowska Aneta 57:57

Liniewski Jan – 57:03

Fiedorczyk Janusz – 55:29

Pawluczuk Ela – 54:07

Wawer Robert – 53:26

Nagolska Monika – 53:03

Myszka Marcin – 52:57

Krawczyk Paulina – 52:22

Łuczków Daria – 49:06

Żukowski Ryszard – 48:09

Szycik Waldemar – 46:20

Pipiro Piotr – 44:35

Gryżewski Maciej – 44:35

Krause Janusz – 43:01

Sawicki Adam – 42:45

Różański Krystian – 38:10

Ignatowicz Radosłąw – 37:58

Trzebiński Ryszard – 36:32

5 km

Beata Różańska – 27:38

Jarosław Czopek – 40:48

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *