TwitterFacebook

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego zwraca naszą uwagę ku osobom borykającym się z chorobą. Tego dnia pamiętamy o nich poprzez naszą obecność, modlitwę, a także otoczenie opieką duszpasterską. O obchodach Światowego Dnia Chorego w Łomży opowiedział ks. Sławomir Gawryś, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i kapelan Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Dzień Chorego obchodzić będziemy tradycyjnie poprzez spotkanie z chorymi w kaplicy naszego szpitala. Sprawowana będzie uroczysta Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Szpitalna kaplica każdego dnia podczas codziennych Mszy Świętych gromadzi nie tylko chorych i pracowników szpitala, ale też ludzi z zewnątrz. Tego dnia szczególnie zapraszamy wszystkich do jednoczenia się z osobami chorymi, do towarzyszenia im nie tylko w niesieniu krzyża jakim jest choroba ale też do trwania razem w momencie pokrzepienia poprzez Eucharystię i sakrament namaszczenia chorych – mówi kapelan szpitala.

Ks. który na co dzień opiekuje się osobami chorymi, odwiedza ich udzielając sakramentów i sprawuje Mszę Świętą, zwrócił też uwagę na szczególny wymiar wstawiennictwa Maryi, która pomaga chorym mierzyć się z chorobą. 11 lutego, czyli światowy Dzień Chorego jest zarazem czasem wspomnienia objawień, które miały miejsce w Lourdes 11 lutego 1858. Objawienia w Lourdes związane są z licznymi cudami uzdrowień, które dokonały się za wstawiennictwem Maryi.

Uroczysta Msza Święta w intencji osób chorych sprawowana będzie 11 lutego w kaplicy szpitala Wojewódzkiego w Łomży o godz.15.00.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *