RN
TwitterFacebook

112 ratuje życie

Podlascy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji Podlaski Urząd Wojewódzki po raz czwarty zorganizował konkurs pod hasłem „112 RATUJE ŻYCIE”. Patronem przedsięwzięcia był Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Wśród zaproszonych gości w przedsięwzięciu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

Ponad połowa zawiadomień na numer 112 – to zgłoszenia bezzasadne. Zdarza się, że ludzie dzwonią na numer 112 np. po numer do apteki lub po kod PUK do zablokowanej komórki. By to zmienić, a także propagować wiedzę na temat tego szczególnego numeru alarmowego – już po raz czwarty zorganizowano konkurs skierowany do uczniów podlaskich szkół podstawowych. Jego rozstrzygnięcie połączono z obchodzonym 11 lutego – Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112. W minioną sobotę w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z udziałem między innymi: Wojewody Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana nadinsp. Daniela Kołnierowicza, I Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku Pan bryg. mgr inż. Kazimierz Kulesza, a także Podlaskiego Wicekuratora Oświaty – Pani Bożeny Dzitkowskiej – laureatom konkusru „112 RATUJE ŻYCIE” wręczono wyróżnienia.

W kategorii plakat zwyciezcą został uczeń kl. I Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi w Białymstoku, zaś I miejsce w kategorii inscenizacja zajęły uczennice kl. VIa Szkoły Podstawowej nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego w Suwałkach.

Na zakończenie tego niecodziennego spotkania przedstawicielka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przeprowadziła krótka prelekcję dotyczącą zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ponadto – w ramach przedsięwzięcia mundurowi z białostockiej komendy wojewódzkiej oraz miejskiej Policji zorganizowali specjalne stoiska, które z jednej strony ukazywały codzienną służbę w formacji, z drugiej zaś – poświęcone były profilaktyce (w tym zagadnieniom związanym z bezpiecznym wypoczynkiem czy bezpieczeństwem w ruchu drogowym).

Celem konkursu „112 RATUJE ŻYCIE” było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego oraz propagowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

źródło – KMP w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *