TwitterFacebook

290 zgłoszeń – Podlaska Marka z kolejnym rekordem

Jubileuszowa 15. edycja Podlaskiej Marki ruszyła pełną parą, kolejny raz ustanawiając rekord zgłoszeń. 290 propozycji to najlepszy wynik w kilkunastoletniej historii Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego.

Liczba zgłoszeń oraz ich wysoka jakość ilustrują jak wiele dzieje się w Województwie Podlaskim, są też dowodem dużej przedsiębiorczości Podlasian. Za wszystkie propozycje serdecznie dziękujemy!

Zgłoszenia do nagrody otrzymywaliśmy przez trzy pierwsze tygodnie stycznia. Ostatecznie wpłynęło 70 kandydatur więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji. Najliczniej reprezentowaną kategorią jest Produkt Użytkowy, do której nadesłano 60 propozycji, od tablic manipulacyjnych, poprzez noże do wozów paszowych, aż po luksusową bieliznę.

Rywalizacja o Podlaską Markę toczyć się będzie w siedmiu kategoriach tematycznych: Produkt Spożywczy (52 zgłoszenia), Produkt Użytkowy (60 zgłoszeń), Inwestycja (22 zgłoszenia), Odkrycie (25 zgłoszeń), Wydarzenie (51 zgłoszeń), Kultura (38 zgłoszeń), Społeczeństwo (42 zgłoszenia).

W kolejnym etapie właściciele produktów zostaną poproszeni o weryfikację zgłoszeń i wyrażenie zgody na udział w Podlaskiej Marce. O zasadach potwierdzania zgłoszeń poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej.

PODLASKA MARKA 2018 – Zgłoszenia

Kategoria PRODUKT SPOŻYWCZY (52 zgłoszenia):

  1. Oleje tłoczone na zimno i niefiltrowane – A & P Hajnowski Olej,
  2. Miody: malinowo – gryczany, runo leśne – „Pasiecznik sokólski”, Katarzyna Citko,
  3. Kindziuk – ZMB Białystok z o.o. sp. k.,
  4. Miód Gryczany Łakocie Natury – Pasieka Wasilków s.c. E. i A. Semeniuk,
  5. Ser Nadbiebrzański – Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach,
  6. Sok jabłkowy – Podlaski Sad,
  7. Sękacz – Cukiernia Andraka,
  8. Piwo ”Pszeniczne Kosmiczne” – Browar Waszczukowe sp. z o.o. sp. k.,
  9. Mąka tortowa – Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. w Białymstoku,
  10. Ser Koryciński „Swojski” – Zarzeccy sp. z o.o.,
  11. Piwo z Browaru Północnego – Browar Północny Suwałki,
  12. Woda niegazowana „Knyszynianka” – Zakład Produkcji Spożywczej „Betex”,
  13. Klinek Dąbrowski – Gospodarstwo rolne Ostrowie. Halina i Marek Raducha,
  14. Kiełbasa Kniejówka – Wyrób Wędlin Mięsny Zakątek Błażej Fabian Niemyjscy s.c.,
  15. Wyroby alkoholowe Old Polish Vodka – Old Polish Vodka sp. z o. o.,
  16. Produkty firmy PZZ S.A. Białystok – PZZ S.A. Białystok,
  17. Ser carski – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  18. Masło z Hajnówki – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  19. Ser „Oko na Żubra”– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  20. Zsiadłe mleko Mlekpol – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol”,
  21. Tradycyjne Produkty Lokalne – Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego,
  22. Matecznik – Tradycja z Natury – Constans Group sp. z o.o.,
  23. Pierogi Wigierskie – „Bite” Teresa Biziewska,
  24. Osełka luz z Hajnówki – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce,
  25. Manty tatarskie – Gospodarstwo Agroturystyczne „Tatarska Jurta” Dżenneta Bogdanowicz,
  26. Słodkości z pomysłem Siemiatycze – Teresa Egierd,
  27. Mąka pszenna tortowa – Ciechanowiec sp. z o.o. Młyn. Jachimczuk, Stanisławski,
  28. Pierniki – AniPasje Pierniki,
  29. Sok z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz sp.j.,
  30. Produkty OSM Piątnica w linii BIO – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy,
  31. Herbatki owocowe i ziołowe – Mirosław Angielczyk Dary Natury,
  32. Białowieskie – rzemieślnicze piwo w stylu Milk Stout – Browar Słodowy Dwór. Adam Falkowski Afal.
  33. Marka Łaciate – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie,
  34. Ciasteczka ręcznie dekorowane – Pracownia Tortów „Cukrowe Fantazje” Joanna Bińczycka Hajnówka,
  35. Zbicień – Augustowska Miodosytnia Paweł Kotwica Piotr Piłasiewicz s.c.,
  36. Miód pitny– Trójniak Augustowski – Augustowska Miodosytnia Paweł Kotwica  Piotr Piłasiewicz s.c.,
  37. Piętki – bułki śniadaniowe – Regina Skobodzińska,
  38. Pierniki ozdobne na każdą okazję – „Pierniki z Podlasia” spółka z o.o. non profit,
  39. Lody tradycyjne „U Matczaka” – F.P.H. „U Matczaka” s.c.,
  40. Kiełbasa wieprzowa biebrzańska – Zakład Mięsny “Kabo” A. Borowik W. Karpieszuk s.j.,
  41. Mąka ziemniaczana – Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. w Łomży,
  42. Naturalne produkty wędliniarskie – Wędzarnia „Podlaska Chata”,
  43. Miód Pitny Podlaski – Miodosytnia Podlaska,
  44. Mrowisko Raguolis – „RAGUOLIS” Szupszyńska Aldona,
  45. Olej z Lnianki (rydzowy) – Olejowe Smaki,
  46. Chrupiąca przekąska z pieczywa Chrrup i Chruposzki Junior – Euromax Rokicki Krzysztof,
  47. Grzyby Marynowane Leśne Skarby – Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kasol Janusz Antoni Kazberuk,
  48. Grzyby Mrożone Leśne Skarby – Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kasol Janusz Antoni Kazberuk,
  49. Grzyby Suszone Leśne Skarby – Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kasol Janusz Antoni Kazberuk,
  50. Miody z Rejonu Zielonych Płuc Polski – Anna Brzosko,
  51. Woda mineralna Augustowianka – Augustowianka sp. z o.o.,
  52. Woda źródlana Krynka – Krynka sp. z o.o. ;

 Kategoria PRODUKT UŻYTKOWY (60 zgłoszeń):

  1. Wynajem/serwis odzieży roboczej – Grand Service Magdalena Świerzewska,
  2. Węgiel aktywny do oczyszczania wody WG-12 – Gryfskand sp. z o.o. Zakład Produkcji Węgli Aktywnych w Hajnówce,
  3. Przetworzone Białko Zwierzęce – Emer sp. z o.o. sp.k.,
  4. Baby Steps – Baby Steps Angelika Adam Ożlańscy,
  5. Naturalne kosmetyki Mydlarni Cztery Szpaki – Mydlarnia Cztery Szpaki,
  6. Księgarnia internetowa – Tania Książka.pl,
  7. Melodika – Rafko Rafał Koc,
  8. Walizki podróżne Wings – Vinci s.c.,
  9. Instalacje firmy Hanbud – Hanbud Pruszyński Henryk,
  10. Net-Com – P.P.H.U. „Karolina” Marzena Stypułkowska,
  11. Sapling – Aquatech S.A.,
  12. Meble prozdrowotne Heatlh to Office– h2o – Tobo Datczuk sp.j.,
  13. Biżuteria artystyczna – Autorska biżuteria Bondarowski – Eliza i Krzysztof Bondaruk,
  14. Odzież damska De Facto – De Facto sp. j. Polski producent odzieży damskiej,
  15. serwis WydrukujFotografie.pl – Centrum Druku Futura Artur Radecki,
  16. „INVISALGIN – innowacyjna metoda prostowania zębów” – Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski,
  17. Medycyna Anti-Aging- innowacyjność w medycynie estetycznej – Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski,
  18. Rowery bez ograniczeń – MAD Bicycles Rowery szyte na miarę Adam Zdanowicz,
  19. Suwalska Karta Mieszkańca – Miasto Suwałki,
  20. Fezz Audio wzmacniacze lampowe stereo – Toroidy.pl Transformatory L.Lachowski sp.k.,
  21. Ubrania i akcesoria dla włóczykijów – Marka odzieżowa Oak Root, Fasonówka Katarzyna Kułak,
  22. Górna Półka – profesjonalna pracownia stolarska – Górna Półka Kamil Zieliński,
  23. Wózek do ładowania tabletów – Malow sp. z o.o.,
  24. Ecoclo stay – suknia ślubna malowana ręcznie – Architectos Karolina Borucka,
  25. Ecoclo flower destiny – suknia druhny malowana ręcznie – Architectos Karolina Borucka,
  26. EyeFace – Imago Krzysztof Matuk,
  27. Sztachety Metalowe – Hanbud Henryk Pruszyński,
  28. Opakowania produktów – Torpol sp z o.o.,
  29. Akwaria – Jacek Bąk Producent Akwariów,
  30. Worki papierowe – Torpol sp z o.o.,
  31. Zakład produkcyjny maszyn rolniczych – P.P.H.U Inter-Tech Piotr Jankowski,
  32. Luksusowa bielizna – Axami sp. z o.o. sp.k.,
  33. Mobilne domki kempingowe – Letniskowo s.c.,
  34. Kolekcja dywanów Carpet Decor – Fargotex sp z o.o.,
  35. Współczesne wyroby bednarskie – barki, beczki i donice – Antoni Jelski,
  36. Sklejka – Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform S.A.,
  37. Zlicowane drzwi zewnętrzne z kolekcji aludrewnianej AluTherm – Z.S.B. CAL Z. Cywiński i wspólnicy sp.j.,
  38. Przyjazny środowisku kocioł C.O. z palnikiem wykorzystujący źródło energii odnawialnej – biomasę – Pionier Elektryk Andrzej Kowalewski,
  39. cyfrowybialystok.pl – de ART s.c.,
  40. Impregnat do drewna LuxDecor Njord – Unicell Poland sp. z o.o.,
  41. Firma ,,APEX” – Przewozy autokarowe ,,APEX „Andrzej Gosk, Piotr Kozłowski,
  42. Reklama – Agencja Reklamowa Idea Print s.c.,
  43. Regionalny portal o nieruchomościach i branżach pokrewnych – askdom.pl – Karol Serwatko – ASK Nieruchomości s.c.,
  44. Customowy rower elektryczny Mustang – Kamilos Kreationz Kamil Stysiak,
  45. Mazurek Buciki Dziecięce – Mazurek s.c. Mirosław Mazurek Aldona Wierak,
  46. Podlaska tkanina dwuosnowowa – Bernarda Rość,
  47. MCM – przenośna 5-osiowa maszyna CNC do cięcia i spawania – Promotech sp. z o.o.,
  48. Rękawica glov – Phenicoptere sp. z o.o.,
  49. Linia Kosmetyków Wspierająca Podlasie – SVOJE Rzemieślnicze kosmetyki naturalne,
  50. Usługa najmu szalunków – PPU Palisander sp. z o.o.,
  51. Noże do wozów paszowych, hartowany nóż do paszowozu, części zamienne do sieczkarni samobieżnych Claas Jaguar oraz przystawek do kukurydzy Kemper oraz Claas Ru –  IT Parts Sp. z o.o.,
  52. Kronika białowieska – Agencja Hajstra,
  53. Tablice Manipulacyjne Woobiboards – Woobiboo Piotr Podbielski,
  54. Agroexpert – Ropol Ołdakowscy sp. j.,
  55. Przyczepa leśna PRONAR T644/1 – Pronar sp. z o.o.,
  56. Let’s shine Primacol Decorative – Unicell Poland sp. z o.o.,
  57. Linia białych farb Selecta Primacol Professional – Unicell Poland sp. z o.o.,
  58. Ciągnik PRONAR 5340 – Pronar sp. z o.o.,
  59. Meble gabinetowe SNABB – Tobo Datczuk sp. j.,
  60. Wielofunkcyjna Poduszka Korekcyjna „Ort Butterfly” z wkładami magnetycznymi – Butterfly – Biomagnetic system PHU rehabilitacja Naturalna Janina Niechwiej;

Kategoria INWESTYCJA ( 22 zgłoszenia):

  1. Remont Śluzy Swoboda na Kanale Augustowskim – Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
  2. Stacja regazyfikacji skroplonego gazu LNG w Mońkach – Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.,
  3. Hotel Traugutta 3 – HASS WASILUK sp. j.,
  4. Targowisko Miejskie w Knyszynie – Urząd Miejski w Knyszynie,
  5. Pawilon edukacyjny w Rezerwacie Pokazowym Żubrów – Białowieski Park Narodowy,
  6. Ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok – Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka s. a.,
  7. Nowoczesny Rynek 11 Listopada w Choroszczy – Gmina Choroszcz,
  8. Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski – E.& B. Falkowscy s.c.,
  9. Drukarnia 3D –Trójwymiarowi.pl – Mateusz Stefańczuk,
  10. Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna – Gmina Korycin,
  11. Fabryka płyt wiórowych Tanne – Tanne sp. z o.o.,
  12. Pierwszy testowy budynek zeroenergetyczny – Unihouse Oddział Unibep s.a. w Bielsku Podlaskim,
  13. Centrum Badawczo-Rozwojowe Technologii Rolniczych firmy Cynkomet – CynkoMet sp. z o.o.,
  14. Gminne Przedszkole w Szumowie – Gmina Szumowo,
  15. Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna „Judzianka” – Urząd Miasta Hajnówka,
  16. Uruchomienie nowoczesnej fabryki SaMASZ w Zabłudowie – SaMASZ sp. z o.o.,
  17. Część zabiegowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łapach,
  18. bialowieza.travel.pl – Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej”,
  19. Rewitalizacja terenów publicznych w mieście Mońki – Gmina Mońki,
  20. Przedszkole Samorządowe w Grabówce – Przedszkole Samorządowe w Grabówce,
  21. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych – Lech sp. z o.o. PUHP,
  22. Zamek w Tykocinie – Zamek w Tykocinie;

Kategoria ODKRYCIE (25 zgłoszeń):

  1. Testowane kubki termiczne – Kubek termiczny Outer K2 – TermoKubki.pl,
  2. Oferta profesjonalnego niszczenia dokumentów – Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mońkach sp. z o.o.,
  3. Anima – inteligentny system powiadomień – Politechnika Białostocka,
  4. Zajazd Litewski w Puńsku – Zajazd Litewski w Puńsku,
  5. Kosmetyki Dary Natury – Mirosław Angielczyk Dary Natury,
  6. Kolej na Mońki – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach,
  7. Nowoczesny Rower Elektryczny – Damian Orzechowski,
  8. Osada w Jatwiezi Dużej – Muzeum Podlaskie w Białymstoku,
  9. Klaster Technologiczny Infotech – Klaster Technologiczny InfoTech,
  10. Osobliwy Dom Pana Adama – Escape Room Adam Szczesny,
  11. Zonifero – smart office system – SoftwareHut sp. z o. o.,
  12. EyeFace – Imago Krzysztof Matuk,
  13. Pierekaczewnik – Tatarska Jurta – Dżenneta Bogdanowicz,
  14. Blacha Trapezowa T14 i T35 Reveolution – Hanbud Henryk Pruszyński,
  15. Separator aerodynamiczny – ASM Technology sp. z o.o.,
  16. „Porcja Dobra” – Be Now, PURE LIFE sp. z o. o. sp.k.,
  17. Hybrydowa przystawka do napędu wózka osoby niepełnosprawnej HERMES – Protocut sp. z o. o. ,
  18. Pakomatic Concierge – Pakomatic sp. z o.o.,
  19. Smart System – Jakub Kozłowski, Konrad Horczak,
  20. Program diagnostyki i leczenia choroby Raynauda – Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów – firma BiaVita Polska s.a.,
  21. Delete Makeup – Phenicoptere sp. z o. o.,
  22. Garownia – Wiesław Skobodziński,
  23. Portal branżowy automatyków – iAutomatyka.pl – iAutomatyka Marcin Faszczewski, Rafał Kupiński s.c.,
  24. Notofest – festiwal filmowy w Suwałkach – Stowarzyszenie Chill & Luzz,
  25. Kolekcja odzieży AtenAnetA wykorzystująca technologię druku 3D – Aneta Popławska;

Kategoria WYDARZENIE ( 51 zgłoszeń):

  1. Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Proste Historie – Joanna Kozłowska i Rafał Dowgiert,
  2. Hajnowski Blog Lokalny: teresaozimek.wordpress.com – Teresa Ozimek,
  3. Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  4. Festiwal literacki „Patrząc na Wschód” – Piotr Brysacz, Piotr Malczewski,
  5. Orszak Trzech Króli w Mońkach – Parafia MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach,
  6. Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej,
  7. Spływ Kajakowy 500 kajaków – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie,
  8. „Pociąg do szachów”! – wyjątkowy turniej szachowy – Akademia Gambit Łukasz Suchowierski i Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie,
  9. ŻUBROFFKA – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych – Białostocki Ośrodek Kultury,
  10. Międzynarodowe Wiosenne Biegi Uliczne – Pływalnia Powiatowa w Mońkach,
  11. Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance – Augustowski Klub Sportowy „Sparta”,
  12. LasFest – Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie – Stowarzyszenie Promocji Artystycznej,
  13. Halfway Festival – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  14. Jaga Cup 2018 – Międzynarodowy Turniej Piłkarski 26-27.05.2018 – Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka s.a.,
  15. Łańcuch dobra – Stowarzyszenie „Pro Salute”,
  16. Modlitwa o Pokój i Sprawiedliwość na świecie – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski, Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Bohonikach,
  17. Konkurs na tkaninę dwuosnowową w Janowie – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Janowie,
  18. Festyn „Pożegnanie Lata w Rudzie” – Gmina Krypno,
  19. Bieg dla Hospicjum Proroka Eliasza – Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza,
  20. Koncerty muzyczne w Stodole Snów w Kuleszach – Wiedźma Biebrzańska – Agnieszka Zach,
  21. V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole” – Miasto Suwałki,
  22. Wydarzenie Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego,
  23. Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB – Fundacja „Maratony Kresowe”,
  24. Podlaski Piknik Militarny „Misja Wschód” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”,
  25. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie” – Polskie Radio Białystok,
  26. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep”– Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”,
  27. 13th Bialystok International Medical Congress for Young Scientists – Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  28. Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza” – Białoruskie Zrzeszenie Studentów,
  29. Tribalanga Festiwal – Stowarzyszenie Przestrzeń Twórców,
  30. Festiwal Światła i Sztuki Ulicy „Lumo Bjalistoko” – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  31. Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu – Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu,
  32. Festiwal Rockowisko Hajnówka – Stowarzyszenie Kulturalne Tybel,
  33. Gala Sokółka Boxing Show 2018 – UKS Boxing Sokółka i Gruchała Team,
  34. CEN dla Niepodległej – Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach,
  35. Wiosenne Targi Ogrodnicze, Targi Pszczelarskie – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,
  36. Kameralne koncerty dla niemowląt i małych dzieci z rodzinami – Fundacja Tutturu,
  37. Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” – Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,
  38. Charytatywny Koncert Świąteczny – Mateusz Kurza, Robert Czaczkowski,
  39. Łomżyńskie Anioły Biznesu – Urząd Miejski w Łomży,
  40. 600-lecie nadania praw miejskich Łomży – Urząd Miejski w Łomży,
  41. PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega,
  42. XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki – Politechnika Białostocka,
  43. Półmaraton hajnowski – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce,
  44. II Powiatowy Bieg Niepodległości „1918 metrów wolności” – Starostwo Powiatowe w Sokółce,
  45. Kalejdoskop – Podlaskie Stowarzyszenie Tańca,
  46. Forum Rolnicze w Janowie – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie,
  47. Wydarzenie – Wigilia Białostocka – Fundacja im. Rodziny Czarneckich,
  48. Pamięć września ’39 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  49. Błotna Liga Mistrzów – Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI,
  50. Wschód Kultury Inny wymiar – Białostocki Ośrodek Kultury,
  51. Nightskating Białystok – nocne przejazdy rolkarzy ulicami miasta Białegostoku – Białostockie Stowarzyszenie Rolkarskie;

Kategoria KULTURA (38 zgłoszeń):

  1. „Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia” – Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle,
  2. Monieckie Towarzystwo Historyczne – Biblioteka Publiczna w Mońkach,
  3. Mural „Dziewczynka z konewką” – WOAK Białystok,
  4. Izba Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Janowie,
  5. Seasonal – Maciej Sochoń,
  6. Zmiana Klimatu – Zmiana Klimatu,
  7. Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  8. Palinocka nad Rospudą– Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach,
  9. Radio JARD 89,2 FM / 95,5 FM – „JARD” Dziemian i Wspólnicy sp. j.,
  10. Płyta Jeden-Wiele Katarzyny Cichej i Elżbiety Rojek – Karolina Cicha i Elżbieta Rojek,
  11. Festiwal „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze wraz z imprezami towarzyszącymi – GOK Czeremcha,
  12. „Kultura” – Polskie Radio Białystok,
  13. iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja Audiodeskrypcja,
  14. Fotografia – Małgorzata Pawelczyk,
  15. Radio Akadera – Politechnika Białostocka,
  16. Gospodarstwo Agroturystyczne „Tatarska Jurta” – Tatarska Jurta -Dżenneta Bogdanowicz,
  17. Nikola Lipska Debiutancka płyta z kolędami – Nikola Lipska,
  18. Mxgryy – Mateusz Gardocki,
  19. Bednarstwo – ginąca gałąź kultury ludowej. Odtworzenie tradycyjnych wyrobów bednarskich – Antoni Jelski,
  20. Białostocki Teatr Lalek – Białostocki Teatr Lalek,
  21. Tatarskie święto pługa – Sabantuj –Tatarska Jurta- Dżenneta Bogdanowicz,
  22. Muzeum Historyczne w Białymstoku – Muzeum Historyczne w Białymstoku,
  23. Mural Wiecznik Białostocki – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  24. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa” – Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce,
  25. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży – Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,
  26. Muzyczny Maraton dla Niepodległej – Impresariat Muzyczny Pro Art,
  27. Krwawy Księżyc – K.C. Hiddenstorm,
  28. Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” – Akademicki Yacht Club Białystok,
  29. Żubr Pompik – Tomasz Samojlik,
  30. „Kolędnicy-Wędrownicy” – Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”,
  31. Suwalski Jarmark Folkloru – Suwalski Ośrodek Kultury,
  32. Rajd Szlakiem 10 Pułku Ułanów Litewskich z 1939 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  33. Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych – Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku,
  34. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania – Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki”,
  35. Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” – Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski,
  36. Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku – Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca,
  37. Program Białoruskiego Radia Racja – Białoruskie Centrum Informacyjne sp. z o.o.,
  38. The M.A.S.K. – Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski;

Kategoria SPOŁECZEŃSTWO (42 zgłoszenia):

  1. Działalność i rozwój sportowy dzieci i młodzieży – LKS Promień Mońki – Ludowy Klub Sportowy Promień Mońki,
  2. Fundacja „Pomóż Im” – Fundacja „Pomóż im”,
  3. Klanza Białystok – Stowarzyszenie Klanza Oddział Białystok,
  4. Stowarzyszenie Droga – Stowarzyszenie Droga,
  5. Dzień Dobry Białystok – Grupa Optima sp. z o.o.,
  6. Fundacja Naszpikowani – Fundacja Naszpikowani,
  7. Aktywna promocja adopcji bezdomnych psów przez Wolontariat w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku – Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku,
  8. Uniwersytet Zdrowego Seniora i Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenie „Pro Salute”,
  9. Feta Jagiellonii Białystok z okazji zdobycia Wicemistrzostwa Polski – Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka s.a,
  10. Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku,
  11. Projekt „Montaż i dostawa placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kolno” – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”,
  12. Fundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis – Fundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis,
  13. 10 lat działań na rzecz integracji środowiska 1500 podlaskich i polskich kupców oraz promowania patriotyzmu konsumenckiego Grupy Chorten – Grupa Chorten sp. z o.o.,
  14. Festiwal Młodzieży „Bez Granic” – Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku,
  15. Fundacja Audiodeskrypcja – Fundacja Audiodeskrypcja,
  16. Identyfikacja, promocja oraz współpraca i wspieranie producentów produktów lokalnych – Dąbrowskie Stowarzyszenie Produktu Lokalnego,
  17. isokolka.eu – internetowa gazeta powiatu sokólskiego – isokolka.eu – internetowa gazeta powiatu,
  18. Wypożyczalnia elektronarzędzi – Hitako s.c.,
  19. Działania Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei – Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei,
  20. Realizacja pierwszego rozdziału filmu „Czarna Dama” – Mucha na dziko s.c.,
  21. Tribalanga Festiwal – Stowarzyszenie Przestrzeń Twórców,
  22. Sołtys Miastkowa – Rafał Bąkowski,
  23. Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu – Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Ciechanowcu,
  24. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce – Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce,
  25. Medal Serce Ziemi – Fundacja Światowa Organizacja Koluchstyl,
  26. Aktywizacja chorych jako innowacyjny model terapii i opieki nad pacjentem z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi – w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczo-Psychiatrycznym – Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach,
  27. Wesołe warsztaty kulinarne dla dzieci – Catering Podlaski Edyta Molińska,
  28. Portal KurierSuwalski.pl – Dziennik Internetowy KurierSuwalski.pl ,
  29. Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” – Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”,
  30. Pierniki ozdobne na każdą okazję – „Pierniki z Podlasia” sp. z o.o. non profit,
  31. Caritas Archidiecezji Białostockiej – Caritas Archidiecezji Białostockiej,
  32. Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR – Urząd Miejski w Łomży,
  33. Klinika leczenia bezpłodności Napromedica – Napromedica Wasilewski i wspólnicy sp.j.,
  34. Obrzęd „Perepelica” we wsi Toporki – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach,
  35. Ośrodek IRIS Naturalne Metody Ochrony Zdrowia – Ośrodek IRIS Naturalne Metody Ochrony Zdrowia Krzysztof Czarnecki,
  36. Wspólnota Mieszkaniowa Włókiennicza 17 – Wspólnota Mieszkaniowa Włókiennicza 17,
  37. Forum Biznesowe Pogranicza – III edycja – Park Naukowo–Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach,
  38. Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku – Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku,
  39. Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  40. Działalność ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia – ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia,
  41. Gregorowce – regionalna strona o podlaskiej historii i genealogii – Eugeniusz Siemieniuk,
  42. Idealny pracodawca – Łukasz Kierus;

Źródło: wrotapodalsia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *