RN
TwitterFacebook

3, 2, 1… Na ratunek Europie

Wystartowała tegoroczna edycja wyprawy rowerowej NINIWA Team. Po powrocie z tej eskapady żaden europejski kraj nie będzie dla nich tajemnicą.

Europa to tło tegorocznych zmagań rowerzystów związanych z Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży NINIWA. To 13. wyprawa grupy i już tylko trzy europejskie, kontynentalne kraje pozostały tym śmiałkom do odwiedzenia: San Marino, Dania i Mołdawia. Ten fakt spędzał sen z powiek liderowi grupy, o. Tomaszowi Maniurze OMI, który postanowił dokończyć dzieła i stąd pomysł na długą pętlę okrążającą tę część Europy. Stąd też prowokacyjny podtytuł wyprawy – Ostatnie Okrążenie II. Europa to nie tylko cel fizyczny, ale też nasza intencja – wyjaśnia organizator – chcemy modlić się o nawrócenie naszego kontynentu. Widzimy jak umiera on i niszczeje bez Boga.

Modlitwa będzie bardzo konkretna, bo zaangażować może się w nią każdy. Tytuł wyprawy „Akcja Ratunkowa” to jednocześnie hasło towarzyszącej jej akcji nabijania kilometrów i odpowiadającej ich liczbie modlitw „Zdrowaś Maryjo”. Do tego celu przygotowany został i udostępniony specjalny mechanizm na stronie www.akcjaratunkowa.pl. W intencję i akcję włączają się osoby indywidualne, a także grupy, które podróżują w tym roku w ramach współpracy „Together – podróże z wiarą”, których finał odbędzie się jak co roku w listopadzie.

Tradycyjnie już przed wyruszeniem w drogę 29.07 odbyło się pożegnanie w wyprawowym stylu NINIWA Team. Pobudka o 4.00, Msza święta o 5.00, której przewodniczył o. Paweł Zając OMI – polski prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a po niej śniadanie w plenerze przy restauracji Oblacka Przystań o godz. 6.00. Po napełnieniu brzuchów jeszcze oficjalne, choć na pewno nie sztywne pożegnanie wraz z wyczytaniem nazwisk wyprawowiczów (wśród nich dwóch uczestników jadących na tandemie!) oraz błogosławieństwo rowerów i podróżników. Gwizdek Ojca Lidera punktualnie o godz. 7.00 oznacza start wyprawy, przy udziale wzruszonej grupy bliskich i przyjaciół.

Rajd na trasie ok. 5,5 tys. km potrwa do 7 września. Jednak wcześniej, 20.08 ruszy 550-kilometrowa, piesza edycja wyprawy z Rumunii nad Morze Czarne. Więcej na temat wypraw oraz codzienne relacje znaleźć można na stronie organizatorów www.niniwateam.pl.

kz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 15 =