RN
TwitterFacebook

35. PPŁ: Grupa srebrno-niebieska wprowadzi łomżyńską pielgrzymkę na Jasną Górę

Znamy kolejność wejścia grup 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.  Wczoraj po Eucharystii sprawowanej w Kluczewsku zostało przeprowadzone losowanie kolejności, która prezentuje się następująco:

1. grupa srebrno-niebieska
2. grupa czerwono-zielona
3. grupa fioletowa
4. grupa żółto-brązowa

Dzisiaj pielgrzymi wyruszyli o godz. 6:00 i mają do przejścia 35 km wędrując do miejscowości Żuraw, gdzie spędzę ostatnią noc przed wejściem do Częstochowy, a wcześniej w Żurawiu będzie sprawowana ostatnia na trasie pielgrzymki Msza św. i Apel Jasnogórski.

Wieczorna modlitwa będzie transmitowana przez Radio Nadzieja, tak jak spotkanie z pielgrzymami we wtorek rano i wejście pielgrzymów na Jasną Górę.

Losowanie kolejności wejścia grup na Wały Jasnogórskie.

Z okazji tego, że patronem dzisiejszego dnia jest Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, homilię wygłosił diakon Mateusz Krajewski.

Tematem konferencji, którą wygłosił ks. Andrzej Waszczeniuk – przewodnik grupy Fioletowej było: “Duchu Święty, który nas wzywasz, poślij mnie.” Powołanie do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Bycie mężczyzną, bycie kobietą. Rola ojca i matki w wychowaniu dzieci.

Brat Paweł Radomski od kilku lat jest radiotechnikiem Pielgrzymki Łomżyńskiej. A jakie ma zadania? O tym jak wygląda jego służba i co to jest służba opowiedział w krótkim wywiadzie.

JE

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *