RN
TwitterFacebook

35. PPŁ: Nam nie wolno w miejscu stać. Dziewiąty dzień idą do Maryi [FOTO/VIDEO]

Za nimi już 270 km, osiem dni pielgrzymowania i coraz bliżej do matki Bożej. Dzisiaj kolejny dzień i wymarsz na 38 kilometrową trasę z Zachorzyna i Jastrzębia do Modliszowic, Sierosłowic i Kazanowa Nowego.

Podczas pierwszego dzisiaj odpoczynku w Gielniowie pątnicy z grupy srebrnej oddali cześć relikwiom patrona swojej grupy. św Władysławowi, a mieszkańcy strudzonych wędrowców uraczyli pyszną kawą, herbatą oraz posiłkiem. Następny 30 minutowy odpoczynek pielgrzymi będą mieli o godz. 9:45 w Gościńcu. Natomiast o godz. 12:00 dotrą do Gowarczowa gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i zjedzą obiad. Później odpoczywać będą jeszcze około godz. 15:00 w lesie za Baryczem (50 min) i o godz. 17:00 w Końskich przy kościele (40 min.) Na nocleg w zależności od miejscowości nasi pielgrzymi powinni dotrzeć około godz. 18:20-18:40.

Podczas marszu kapłani głoszą konferencję tu zapis konferencji ks. Artura Akimowicza, zastępcy kierownika Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej w temacie „Duchu Święty, Dawco miłości, poślij mnie”. A ksiądz Artur mówił m.in. o powołaniu do małżeństwa, przeżywaniu narzeczeństwa i bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu małżeństwa.

Poza konferencją o małżeństwie była też konferencja o kapłaństwie. Tą szóstego dnia pielgrzymki w grupie Srebrno-Niebieskiej wygłosił ks. Grzegorz Pędzich. A temat konferencji brzmiał: „Duchu Święty, który zstąpiłeś na Apostołów, poślij mnie.” Kapłaństwo sakramentalne. Kapłan jako pasterz i ojciec duchowy. Rola kapłana w życiu wspólnoty. Radość i kryzysy życia kapłańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *