TwitterFacebook

50 kg tytoniu w przesyłkach kurierskich

W wyniku ostatnich kontroli przesyłek kurierskich funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku przechwycili ponad 50 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Podczas kontroli przeprowadzonych w minioną środę i czwartek w białostockich oddziałach firm kurierskich, funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli 14 paczek zawierających łącznie 50,5 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Przesyłki wewnątrz których zgodnie z deklaracją miały znajdować się m.in. artykuły przemysłowe i wędkarskie, zostały prześwietlone mobilnym skanerem RTG będącym na wyposażeniu białostockiej KAS.

Funkcjonariusze KAS wszczęli w powyższych sprawach postępowania karne skarbowe, które prowadzone są przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Nadawcom przesyłek grozi kara grzywny.

Od początku roku funkcjonariusze KAS z Białegostoku podczas kontroli przesyłek kurierskich i pocztowych zabezpieczyli 165,5 kg nielegalnego tytoniu. Należności podatkowe, które ciążą na zajętym towarze to blisko 170 tysięcy złotych.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *