RN
TwitterFacebook

ABC Wiary: o różnicach w Ewangelii, grzechach Ojców, kadzidle i przekraczaniu siebie [AUDIO]

Rozpoczynamy kolejny tydzień, a wraz z nim kolejna porcja tematów w ramach audycji z cyklu ABC Wiary. Natomiast dla tych, którzy nie mieli okazji posłuchać rozmów na antenie Radia Nadzieja powtórka tego co był w zeszłym tygodniu.

W poniedziałkowej audycji ABC Wiary rozmowy o Biblii Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza od września wprowadzają w temat Ewangelii. Ostatnie kilka audycji zostało poświęcone problemowi synoptycznemu czyli podobieństwom i różnicom w Ewangelii według św. Mateusza, św. Marka i św. Łukasza.W najnowszej audycji ks. Zbigniew Skuza przybliża teorię dwóch i więcej źródeł na podstawie których zostały spisane Ewangelie według trzech ewangelistów.

Zakończył się cykl audycji o Ojcach pustyni ale wciąż pozostajemy w kręgu pustynnej duchowości. Tym razem Joanna Ekstowicz i ks. Marcin Sobiech rozmawiają o grzechach Ojców pustyni. I choć kiedy spoglądając na ojców pustyni widzimy świętych mężów to okazuje się, że nie byli oni wolni od wad i grzechów. Warto zatem przyjrzeć się świętym mężom i nie tyle przyglądając się ich grzechom ile sposobom radzenia sobie z grzeszną naturą.

Od kilku tygodni środowe rozmowy z ks. Jackiem Kotowskim poświęcone są Adhortacji Amoris Laetitia. W tym dokumencie papież Franciszek na podstawie odpowiedzi do ankiety, która została wysłana do wszystkich diecezji, stara się przedstawić sytuację rodziny w dzisiejszym świecie. Ks. Jacek Kotowskie stara się też wskazać co z diagnozy papieża Franciszka dotyka rodziny diecezji łomżyńskiej. To pierwsza audycja, w której autorzy starają się przyjrzeć problemom małżeństw i rodzin naszej diecezji.

Natomiast w kolejnych rozmowach o chrześcijaństwie Joanna Ekstowicz rozmawia z ks. Przemysławem Artemiukiem tym razem o autotranscendencji czyli przekraczania siebie. Dlaczego właśnie taki temat? Odpowiedź znaleźć można słuchając najnowszej audycji..

W kościele podczas liturgii używa się wielu przedmiotów o których znaczeniu nie zawsze wiemy. W rozmowach o Liturgii pojawił się już temat szat liturgicznych ich nazw i znaczenia. W kolejnej audycji Joanna Ekstowicz rozmawia z ks. Krzysztofem Chodkowskim o przedmiotach czy rzeczach używanych podczas różnorakich celebracji. Jako pierwsze pojawiło się kadzidło. Ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia czym jest kadzidło, jakie ma znaczenie w liturgii i kiedy jest używane.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Chrześcijaństwo

ABC Wiary – Liturgia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *