RN
TwitterFacebook

Abp Gądecki prosi o wieczorną modlitwę w intencji wszystkich Włochów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poprosił by dziś wieczorem włączyć się w modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa, w tym w najbardziej nią dotkniętym kraju – we Włoszech.

W liście skierowanym do Włochów napisał – „W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce”

Przewodniczący Episkopatu wezwał Polaków, aby dziś o godz. 20:30 modlitwą różańcową objąć wszystkich Włochów. Z kolei o godz. 20:00 zostanie odprawiona msza święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji wszystkich Włochów dotkniętych epidemią.

Arcybiskup w liście do wiernych i pasterzy we Włoszech napisał też: „Z ufnością wzywajmy wstawiennictwa świętych biskupów Rzymu Jana XXIII, świętego Pawła VI, i świętego Jana Pawła II”. Odwołał się też do inicjatywy Episkopatu Włoch „Modlitwa za Włochy dotknięte epidemią”.

Biskupi włoscy wezwali wiernych do modlitwy różańcowej w uroczystość świętego Józefa poprzez bicie dzwonów w kościołach, wystawienie w oknie świecy i odmówienie tajemnic światła różańca o godz. 21.

Podczas środowej audiencji generalnej również papież Franciszek zapowiedział, że przyłączy się do inicjatywy włoskiego Episkopatu.

„Maryja, Matka Boża, uzdrowienie chorych, prowadzi nas do promiennego i przemienionego oblicza Chrystusa i do Jego Serca, do którego zwracamy się w modlitwie różańcowej pod miłosnym spojrzeniem świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny i naszych rodzin. Będziemy się modlili, aby strzegł naszych rodzin, zwłaszcza chorych i osoby, które o nich się troszczą: lekarzy, pielęgniarki, pielęgniarzy, wolontariuszy narażających swe życie w tej posłudze” – powiedział.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *