RN
TwitterFacebook

Akcja e-PIT 2020 – czas, start

Rozpoczynamy kolejną akcję rozliczeniową PIT. Podobnie jak w poprzednich latach obejmie ona cały kraj. Izba Administracji Skarbowej przygotowała wiele ułatwień, które pomogą złożyć roczny PIT.

To przede wszystkim usługa Twój e-PIT, która będzie udostępniona podatnikom w tym roku po raz drugi. W 2019 r. cieszyła się dużą popularnością dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie. Dzięki temu wpłynęło 7 mln e-PIT-ów od osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Wliczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi w pierwszym roku działania skorzystało aż 8,8 miliona osób. Podatnicy mogą korzystać również ze znanego od lat systemu e-Deklaracje.

Pomożemy w rozliczeniu PIT

Osoby, które potrzebują wsparcia w rozliczeniu, będą mogły liczyć na pomoc resortu finansów nie tylko w okienku w urzędzie skarbowym, ale także w punktach rozliczeń w galeriach handlowych czy w ramach specjalnych działań w regionach. W wybrane dni zorganizowane będą także specjalne dyżury dla osób z niepełnosprawnościami (głuchych i słabosłyszących) oraz odwiedzą uczelnie wyższe. Do dyspozycji podatników przez cały okres rozliczeń pozostaje Krajowa Informacja Skarbowa.

Zaplanowane działania:

  • Na wybranych uczelniach pracownicy IAS przypomną o korzystnych zmianach podatkowych (w tym o uldze bez PIT dla młodych) i podpowiedzą, jak najłatwiej otrzymać zwrot podatku i rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT (luty-kwiecień).

  • Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych w wybranych urzędach skarbowych zapewniona będzie profesjonalna pomoc tłumacza migowego przy rozliczeniach w ramach dedykowanych dyżurów.

  • 21 marca wyślesz swój e-PIT w przerwie między zakupami. Pracownicy IAS będą czekać w specjalnie przygotowanych punktach obsługi podatnika w wybranych galeriach handlowych w Polsce.

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS)

Jak co roku KIS aktywnie włączy się w akcję rozliczeń PIT. W tym roku zaplanowano m.in.:

  • specjalną linię dot. usługi Twój e-PIT,

  • możliwość zadawania pytań on-line przez e-mail,

  • dodatkowe dyżury w soboty 15 lutego i 25 kwietnia w godz. od 7.00 do 15.00.

Stanowiska komputerowe w urzędach skarbowych

We wszystkich urzędach skarbowych podatnicy będą mieć do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i zapewnioną pomoc przy rozliczeniu PIT.

Akcja rozliczeń na www i FB

Akcję będzie wspierać strona podatki.gov.pl, gdzie oprócz usługi Twój e-PIT i e-Deklaracji podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne. O wszystkich bieżących działaniach IAS będzie informować również na profilu FB akcji.

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *