RN
TwitterFacebook

Barwny muzycznie i wizualnie – drugi dzień Festiwalu Tykocin Królewskie Śpiewanie [FOTO]

Pomimo pochmurnego poranka, pogoda w Tykocinie podczas koncertów wieczornych nie zawiodła. Nie zawiedli także przybyli goście. Dziedziniec restauracji Alumnat wypełnił się po brzegi tymi, którzy chcieli uczcić piątkowy wieczór muzyczną ucztą. Tą zapewnił kwartet Zagan Acoustic ora skrzypaczka Marta Nanowska z akompaniamentem i komentarzem profesora Andrzeja Nanowskiego, ojca artystki.

Zagan Acoustic to czterej, wykształceni klasycznie muzycy. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, i tam właśnie zeszły się ich muzyczne drogi. Grupa powstała z inicjatywy Joachima Łuczaka (skrzypce) i Pawła Zagańczyka (akordeon), którego nazwisko dało pierwszy człon nazwy kwartetu. Widzowie mogli podziwiać na scenie jeszcze Andrzeja Wojciechowskiego (klarnet) oraz Jarosława Stokowskiego (kontrabas). Folkowe brzemiennie na klasycznych instrumentach rozbrzmiało kwadrans po godzinie 18:00. Panowie oczywiście bisowali a ich występ przeplatany był słownymi utarczkami pomiędzy muzykami rodem ze standup’u.

Kolejną ucztą był niezwykle porywający koncert skrzypaczki Marty Nanowskiej. Artystce przy pianinie w kilku utworach towarzyszył prof. dr Andrzej Nanowski, który również pełnił funkcję komentatora, wprowadzając gości w genezę melodii. Pięknie oddająca klimat muzyka filmowa zagościła na dziedzińcu tykocińskiego Alumnatu. Widzowi mogli usłyszeć tematy muzyczne z takich filmów jak m.in. Gladiator, Piraci z Karaibów, Lista Schindlera czy Piękna i Bestia. Wspaniałe oświetlenie i wciągające wizualizacje wykonane przez naszego współpracownika Adama Twardowskiego wzmocniły muzyczny przekaz skrzypaczki.

Krótko pisząc, kto nie był niech żałuje! Jest jednak jeszcze okazja to nadrobić. Dziś kolejny dzień koncertowy w Tykocinie. Przed państwem zaprezentują się studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Młodzi artyści wystawią „Koncert Musicalowy Funny Girls”. Początek tego wydarzenia o godzinie 20:00! Nie może państwa zabraknąć, wstęp jest oczywiście wolny!

Paweł Zyskowski

1 komentarz

  1. ann Odpowiedz

    czy nie ma nagrania z tego koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *