TwitterFacebook

Bezpieczeństwo. Rusza kampania „4U!”. Sprawdź, jak reagować w przypadku ataku terrorystycznego

Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rusza z kampanią „4U!”. Ma ona zwiększyć świadomość społeczeństwa odnośnie działań w przypadku zagrożenia terrorystycznego.

Kampania jest prowadzona na specjalnej stronie internetowej 4u.tpcoe.gov.pl. Składają się na nią plansze informujące o działaniach, które powinien podjąć każdy kto jest uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji oraz filmiki i animacje.

Stawia przede wszystkim na kwestię praktyki, jak w praktyczny sposób zachowywać się w sytuacjach, które stwarzają zagrożenie terrorystyczne i też jak zachowywać się w sytuacji, gdy już do zamachu terrorystycznego dochodzipowiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Dodał, że choć Polska pozostaje krajem, który ma wciąż niski stopień zagrożenia to jesteśmy elementem świata zagrożonego terroryzmem.

Kampania 4U! opiera się na czterech hasłach uszeregowanych w takiej kolejności, w jakiej każdy z nas powinien podejmować działania widząc zagrożenie terrorystyczne lub będąc świadkiem zamachu terrorystycznego. To: UWAŻAJ, UCIEKAJ, UKRYJ SIĘ i UDAREMNIJ ATAK.

Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW Anna Kańciak-Kulińska powiedziała, że po raz pierwszy w kampanii pojawia się element związany z pierwszym „U” – uważaj. Zwróciła uwagę, że kampanie międzynarodowe skupiały się na pozostałych elementach.

My w naszej kampanii z racji podnoszenia świadomości, doświadczeń, które zebraliśmy przez półtoraroczną działalność centrum chcieliśmy przede wszystkim uwrażliwić obywateli, że muszą być uważnipowiedziała Anna Kańciak-Kulińska.

Kampania „4U!” początkowo będzie prowadzona tylko w internecie i rozpowszechniana głównie przez media społecznościowe. Jest finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach środków przeznaczonych na wdrażanie Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *