TwitterFacebook

Bezpieczne lato w Hufcu Pracy w Kolnie

W Hufcu Pracy w Kolnie trwa realizacja programu edukacyjno-profilaktycznego „Bezpieczne lato w Kolnie”. Wychowawcy przygotowali uczestnikom szereg zajęć mających na celu pobudzenie do aktywności oraz wspólnego spędzenia czasu.

Jak wyjaśnia Agnieszka Samul, komendant kolneńskiego Hufca, celem przedsięwzięcia jest umożliwienie młodzieży, która pozostała na okres letni w swoich miejscowościach, wykorzystanie czasu wolnego w sposób atrakcyjny, pożyteczny, i co najważniejsze bezpieczny. Ponadto realizacja programu pozwoli upowszechnić kreatywne spędzanie wakacyjnych dni.

W kolneńskim Hufcu Pracy nie ma czasu na nudę. Pod koniec lipca młodzi ludzie wzięli udział w rajdzie rowerowym. Podczas pokonywania tras mieli okazję podziwiać piękne tereny. Dobrym sposobem na ochłodę po wyprawie rowerowej okazała się kąpiel w basenie. Wczoraj (01.08) także uczestnicy spędzali wakacyjny czas na świeżym powietrzu i w dobrych humorach. Wychowawcy przygotowali pełno gier i zabaw ruchowych. Wszyscy bawili się świetnie. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek i rozmów przy ognisku. Jednym z elementów spotkania był także pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy ze Świetlicą Środowiskową „Stokrotka”. 

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *