TwitterFacebook

Biała Grupa – z parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

Tegoroczna pielgrzymka naszej diecezji dotarła już na Jasną Górę. Nie wszyscy jednak mogą przemierzać pątniczy szlak, ale wszyscy mogą zostać pielgrzymami duchowymi. Już kolejny rok w naszej parafii zorganizowana została grupa biała św. Jana Pawła II.

Codziennie przez czas trwania pielgrzymki spotykaliśmy się o 20:30 na Eucharystii i Apelu Jasnogórskim, łącząc się duchowo z pątnikami i wspierając ich swoją modlitwą. „Białe” Msze gromadziły dużą i rosnącą liczbę wiernych. Przychodzili ludzie z autentycznej potrzeby i wszyscy bez wyjątku angażowali się we wspólne nabożeństwo. Niepowtarzalną atmosferę ubogacała grupa muzyczna pod kierunkiem p. Mirki, która już długo przed rozpoczęciem Mszy św. śpiewała maryjne pieśni. Uroczystość kończył zawsze wspólny krąg i pieśń wieczorna. I oczywiście błogosławieństwo kapłana. Niezwykły klimat „białych” Mszy dawał okazję do pogłębionej refleksji i pięknych religijnych przeżyć.

W dniu 13 sierpnia 34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę dotarła przed tron Maryi i złożyła u Jej stóp swoje i nasze intencje. Tego dnia przypada wigilia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zatem w przeddzień tego święta po raz ostatni duchowi pielgrzymi spotkali się w świątyni, by wziąć udział w bezkrwawej ofierze Mszy św. i Apelu Jasnogórskim. Ostatni raz (w tym roku) wybrzmiała „Bogurodzica” i refren Apelu, ostatni raz krąg opasujący całą świątynię kołysał się w rytmie „Cichy zapada zmrok”.

Jakaś nutka melancholii zakradła się do niejednego serca, że te piękne dni i spotkania dobiegły końca. Ale przecież nic się nie kończy – Maryja jest ciągle z nami, a na ołtarzu codziennie sprawowana jest Eucharystia – nasz entuzjazm i żarliwość nie muszą i nie powinny osłabnąć. Wręcz odwrotnie – powinny trwać i umacniać się.

Przez te wszystkie dni spotkań białej grupy prowadziła nas swoją modlitwą bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego. Rozważania nad tą modlitwą do Ducha Świętego i Maryi oraz życiem Miriam – Małej Arabki odsłaniały przed nami niezmierzoną głębię wiary, nieskończoną miłość Boga, ukazywały wzory i przykłady jak żyć, jak kochać, jak wierzyć. Te słowa i natchnienia Ducha Świętego chłonęliśmy jak gąbka i z zapartym tchem, by niczego nie uronić.

Wielkie dzięki kapłanom, którzy prowadzili apele, grupie muzycznej i wszystkim, którzy współtworzyli tę niepowtarzalną atmosferę!

Parafianie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *