RN
TwitterFacebook

Biskup Stanisław Stefanek oddany rodzinom – wspomnienia

Biskup Stanisław Stefanek miał 84 lata, w tym 60 lat kapłaństwa i prawie 40 lat biskupstwa. Był przewodniczącym Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski, członkiem prezydium Papieskiej Rady Rodziny, dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną.

Doktor Bożena Bassa, wieloletni współpracownik biskupa w Instytucie Studiów nad Rodziną powiedziała Polskiemu Radiu, że biskup Stefanek całym swym życiem był oddany rodzinom.

Szczególne miejsce zajmowało nauczanie prawdy o rodzinie, uczył antropologii, duchowości rodziny, sakramentalności małżeństwa, dotykał rzeczywistości rodziny od strony Boga, misji rodziny, jej tożsamości, od tego kim jest, by poznawała swoją tożsamość i by podejmując swoje zadania, potwierdzała to kim jest – mówiła.

Ksiądz Krzysztof Wolski, obecny dyrektor Instytutu Studiów nad Rodziną podkreśla, że jego poprzednik był wielkim świadkiem prawdy o rodzinie, znakomitym wykładowcą, pobudzał do myślenia, dla każdego miał czas:

Jego ulubiony motyw to to, że rodzina jest obrazem Trójcy świętej, to spojrzenie biblijne i potem sakramentalne i biblijne na rodzinę poszerzało horyzonty mówił ksiądz Wolski.

O godz. 11 przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył mszy świętej pogrzebowej. Homilię wygłosi biskup świdnicki Ignacy Dec. Biskup Stanisław Stefanek zostanie pochowany w katedrze łomżyńskiej.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =