RN
TwitterFacebook

Błogosławieństwo wdowy w Sokołach

“Ojcze nieskończenie dobry, ześlij swoje błogosławieństwo na tę wdowę, poświęć ją i umocnij4196 darami Ducha Świętego, aby aż do śmierci dochowała wierności złożonym dzisiaj przyrzeczeniom. Udziel jej łaski pokory i wielkoduszności. […] Pomóż jej naśladować wdowy, które trwały na modlitwie, wspomagały potrzebujących i doznawały szczególnej pomocy ze strony Zbawiciela. Spraw, aby umocniona przykładem i wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Matki Twego Syna, wysławiała Cię pieśniami, adorowała milczeniem, oddawała Ci chwałę swoją pracą i uwielbiła całym życiem, aż osiągnie pełnię życia i miłości w zjednoczeniu z Tobą, i wejdzie do wspólnoty Świętych.”

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski 7 października br., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, udzielił błogosławieństwa pani Anecie, od której wcześniej przyjął przyrzeczenia wejścia do stanu wdów i tym samym przyjęcia wezwania „do jeszcze gorliwszego udziału w pełnieniu prorockiej, kapłańskiej i królewskiej misji Chrystusa, naśladowania Chrystusa w czystości i całkowitym posłuszeństwie woli Bożej, trwania na modlitwie i czynienia pokuty na wzór świętych wdów”.

Błogosławieństwo, którego udzielił biskup w imieniu Kościoła, jest odpowiedzią na pragnienie kobiety, która utraciwszy małżonka przez jego śmierć, pragnie swoje wdowieństwo przeżywać w szczególnym zawierzeniu się Chrystusowi Panu i poświęceniu się modlitwie za Kościół, przypieczętowując to wszystko czynami miłosierdzia. Zewnętrznym wyrazem przyrzeczeń, jakie składa wdowa oraz błogosławieństwa Kościoła, które otrzymuje, jest wręczenie przez biskupa krzyża i księgi Liturgii godzin.

Obecnie do stanu wdów diecezji łomżyńskiej przynależy pięć wdów, które przez indywidualną formację życia konsekrowanego służą Kościołowi, naszej diecezji i osobom potrzebującym przez modlitwę i miłosierdzie.

Ks. Paweł Nocko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − three =