TwitterFacebook

Bogusław Dębski na czele Sejmiku Województwa Podlaskiego

Sejmik Województwa Podlaskiego ponownie z przewodniczącym. Po miesięcznej przerwie i odwołaniu Karola Pileckiego z tej funkcji, radnego Koalicji Obywatelskiej zastąpił Bogusław Dębski z Prawa i Sprawiedliwości. Radny zdobył 16 głosów poparcia, a jego kontrkadydatka Anna Augustyn 13.

– Była dzisiaj czasami atmosfera nerwowa. Toszeczkę żeśmy się nawzajem prowokowali, ale może to jest truizm – chciałem przypomnieć o naszych obowiązkach. I tutaj na pewno nam przeszkadzają te układy w które żeśmy zostali wplątani (…) Mam nadzieję, że będziemy starali się jednak ten główny cel wypełniać, czego państwu i sobie życzę – mówił chwilę po wyborze nowy przewodniczący Bogusław Dębski. Wiceprzewodniczącą została Aleksandra Szczudło. Po uzupełnieniu składu prezydium radny Mikołaj Janowski z PSL, zaapelował do wiceprzewodniczących z PiS, żeby zrzekli się jednego mandatu. – Apeluje odnosząc się do wystąpienia pana wiceprzewodniczącego Marka Komorowskiego, że klub PiS-u reprezentuje inne standardy, wyższe standardy, aby któryś z wiceprzewodniczących, Marek Komorowski albo Łukasz Siekierko, zrezygnowali z wiceprzewodniczącego na rzecz radnych opozycji – mówił na kworum sejmiku radny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Obecny skład prezydium to: Bogusław Dębski, Aleksandra Szczczudło, Marek Komorowski i Łukasz Siekierko. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość ma w sejmiku większość – liczy 16 radnych. 9 jest z Koalicji Obywatelskiej, a 5 z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *