RN
TwitterFacebook

Brazylia: Ksiądz z Diecezji Łomżyńskiej zamordowany.

W nocy z soboty 21 na niedzielę 22 września został zamordowany polski misjonarz ks. Kazimierz Wojno, znany jako Padre Casemiro. Był on misjonarzem „fidei donum”, tzn. diecezjalnym (nie zakonnym) i pochodził z diecezji łomżyńskiej.

Ks. Kazimierz Andrzej Wojno urodził się 3 lutego 1948 w miejscowości Skłody Borowe parafia Piekuty w diecezji łomżyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1973 r. w Kuleszach Kościelnych z rąk bpa Mikołaja Sasinowskiego. Był wikariuszem w Kleczkowie, Grabowie, Rzekuniu, Przytułach i Myszyńcu. Od 26 września 1983 r. podjął pracę misyjną w Brazylii gdzie od wielu lat był proboszczem parafii Matki Bożej od Zdrowia (Paróquia Nossa Senhora da Saúde) w stolicy kraju – Brasilii. 1 kwietnia 1999 roku biskup nadał mu godność kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu.

Według policji padł on ofiarą rabunku a następnie morderstwa. Z parafii skradziono wiele przedmiotów kultu religijnego. Duchowny miał związane nogi, ręce i szyję. Pracujący jako dozorca w parafii 39-letni José Gonzaga da Costa też został związany, ale zdołał się uwolnić, po czym wezwał pomoc.

Na Wielkanoc tego roku prowadzona przez ks. Kazimierza parafia została okradziona, m.in. zrabowano wtedy tabernakulum, które po trzech dniach znaleziono na skupie złomu.

Zmarłego tragicznie kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu, a modlitewną troską otaczamy całą wspólnotę parafialną.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie! 

o. ak, kg (KAI) / Brasilia/JE

1 komentarz

  1. Wiesław Odpowiedz

    NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM AMEN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 2 =