RN
TwitterFacebook

Budowy Via Baltici ciąg dalszy

Pięć firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Stawiski do początku obwodnicy Szczuczyna. Ponieważ w ofertach pojawiły się różnice pomiędzy wykonawcami w części tzw. kryteriów pozacenowych („jakościowych”), to po raz pierwszy kryteria te mogą liczyć się przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Za wybudowanie 18-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej pomiędzy obwodnicami Stawisk i Szczuczyna najniższą cenę zaproponowało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia – 333,27 mln zł. Dwie następne oferty – firmy Budimex S.A. i konsorcjum STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. były odpowiednio o 8,8 i 9,8 mln zł wyższe. Najwięcej za realizację zadania chciała firma PORR S.A. – 415,57 mln.

Różnice w kryteriach pozacenowych dotyczyły doświadczenia personelu wykonawcy oraz deklarowanego wskaźnika równości podłużnej nawierzchni. Ponieważ cena stanowi 60 punktów, a wszystkie pozostałe kryteria – 40 punktów, wybór najkorzystniejszej oferty – oprócz sprawdzenia wymogów formalno –prawnych, polegać będzie także na szczegółowym przeliczeniu poszczególnych elementów kryteriów

Obecnie w procedurze wyboru najkorzystniejszej oferty są już dwa odcinki S61 – Kolno – Stawiski (otwarcie ofert – 15 maja) i Stawiski – Szczuczyn (otwarcie ofert dzisiaj 17 maja). W najbliższych tygodniach planowane jest podpisanie umowy na projekt i budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *