RN
TwitterFacebook

Budynek w darowiźnie i co dalej? Noworoczne plany Odnowy

Organizacja Archidiecezjalnego Dnia Jedności, Ostrołęckich Spotkań  Charyzmatycznych, do tego rekolekcje i spotkania stałej formacji – to ważniejsze wydarzenia z tegorocznego kalendarza Odnowy w Duchu Świętym, jednego z najliczniejszych ruchów katolickich diecezji łomżyńskiej.

Opiekę nad Odnową w Kościele Łomżyńskim sprawuje ks. Wojciech Nowacki. Od grudnia wspiera go wybrana w drodze głosowania Dorota Śledzińska – świecki koordynator. W najbliższym czasie powołana będzie również Rada Pastoralna jako zespół kształtujący dalszy program działania. Wybrany będzie też zarząd Fundacji Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łomżyńskiej „Wytchnienie”. Przed nimi między innymi dalsze decyzje w sprawie adaptacji nowego domu rekolekcyjnego. Budynek po byłym ośrodku zdrowia został podarowany na potrzeby spotkań modlitewnych ruchu, znajduje się w miejscowości Widźgowo w diecezji drohiczyńskiej, jest w bardzo dobrym stanie.

Od niemal 10 lat szukaliśmy odpowiedniego miejsca na stałe spotkania rekolekcyjne. Jeździliśmy po okolicy, sprawdzając opuszczone szkoły. Niemal za każdym razem okazywało się, że obiekty nie nadają się do adaptacji, albo ich przystosowanie jest zbyt kosztowne. Wraz z otrzymaniem darowizny w Widźgowie pojawiła się realna szansa na stworzenie kompleksu rekolekcyjnego z bazą noclegową, kaplicą i innymi niezbędnymi pomieszczeniami – mówi ks. Wojciech Nowacki.

Najbliższym wydarzeniem skupiającym członków Odnowy w Duchu Świętym jest niedzielne spotkanie opłatkowe w Centrum Katolickim przy kościele pw. Krzyża Świętego. Początek o 16:00. W samej tylko diecezji łomżyńskiej Odnowa liczy około 1000 członków.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 1 =