RN
TwitterFacebook

Chce przejść ponad 1000 km. Cel to Rzym!

Z domu wprost do Rzymu – taką drogę chce przebyć Rafał Kozikowski, który wyruszył właśnie w samotną pielgrzymkę do Wiecznego Miasta. Inspiracją dla niego jest między innymi św. Jan Paweł II, który jako głowa Kościoła Katolickiego pielgrzymował i aktywnie głosił Chrystusa.

Rafał rozpoczął swoją wędrówkę w niedzielę 1 marca. Wyruszył po Mszy świętej w kościele pw. św. Jana Pawła II. W ten sposób chciał wyrazić swoje przywiązanie do Papieża Pielgrzyma i fakt, że w tym roku obchodzić będziemy stulecie narodzin św. Jana Pawła. Ma kilka intencji – Najważniejsze to obrona życia poczętego i powrót Europy do chrześcijańskich korzeni – mówi Rafał Kozikowski.

Dziś nasz pielgrzym nocuje w Kolnie. Na czas pielgrzymki schronienia udzielać mu będą parafie, liczy też na zwykłą ludzką gościnność. Na jego pielgrzymim szlaku pojawią się między innymi Wadowice. Rafał otrzymał od biskupa ełckiego Jerzego Mazura figurę Matki Bożej z Kibeho, krzyż z Peru, cudowne medaliki Matki Bożej. Będę je rozdawał dobroczyńcom w trakcie mojej podróży – podkreślił. Przed nim ponad 1000 km.

pd / foto RK

2 kommentarze

  1. Halina Odpowiedz

    Niech Cię Bóg prowadzi a Matka Boża z aniołami strzegą. Proszę,dodaj intencję poczęcie dzieciątka dla syna i synowej, 17 lat czekają. Bóg zapłać.

  2. Tadeusz Odpowiedz

    Oj raczej ponad 2000 km. Opieki Bożej na czas pielgrzymowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 10 =