RN
TwitterFacebook

Chcesz żyć pełnią życia? Chodź na warsztaty! [AUDIO]

Ruszyły zapisy na pierwsze w Łomży Warsztaty Rozwoju Duchowego z elementami terapii. Warsztaty ‚Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia” skierowane są do osób, które doświadczają trudności w sferze psychicznej i duchowej, oraz mają problemy w relacjach z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem. Program wyrósł na idei dwunastu kroków, znanej z terapii w grupach Anonimowych Alkoholików.

Kiedy mówimy w skrócie „12 kroków” to co ludzie myślą? – alkoholicy. Jednak to nie jest to samo. Co prawda warsztaty „12 kroków ku pełni życia” wyrosły na programie 12 kroków AA, jednak adresatami są inne osoby i forma jest mimo wszystko zmieniona. Warsztat jest skierowany do chrześcijan, nie jest tak jak grupach AA, że Bóg rozumiany może być rozumiany jako Allach, może to być Bóg chrześcijan, może to być jakaś siła. W tych warsztatach jest konkretnie powiedziane, że jest to Bóg chrześcijan i warsztaty też opierają się na prawdzie, która pochodzi ze Słowa Bożego – mówi ks. Jacek Zakrzewski, pallotyn.

Z warsztatów warto skorzystać choćby dlatego, że warsztaty poprowadzi Jarosław Mateuszczyk z Centrum Pomocy Duchowej „Skaryszewska” w Warszawie. W każdy wtorek w przeciągu najbliższych dwóch lat będzie przyjeżdżał do Łomży by pokierować pracą grup. Zapisów na jedną z dwóch możliwości godzinowych można dokonać poprzez stronę 12krokow.com.pl. Warsztaty rozpoczną się w styczniu i będą odbywały się w sali przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

O programie i idei warsztatów ‚Wreszcie żyć -12 kroków ku pełni życia’ z ks. Jackiem Zakrzewskim rozmawiała Joanna Ekstowicz. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *