RN
TwitterFacebook

Ciepło i oszczędności: termomodernizacja szkół w gminie Kolno

Dzięki tym inwestycjom gmina Kolno zaoszczędzi kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Chodzi o termomodernizację budynków Szkół Podstawowych w Zabielu oraz w Czerwonem. Inwestycje mają na celu redukcję zużycia energii, a co za tym idzie kosztów ogrzewania.

Roczne koszty ogrzewania szkoły w Czerwonem to wydatek dla gminy rzędu 40 tysięcy złotych, szkoły w Zabielu – 60 tysięcy złotych. – Będziemy ponosić mniejsze koszty związane z ogrzewaniem tych szkół – podkreśla wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski. – Koszty ogrzewania budynków są różne, w zależności od tego w jaki sposób ogrzewany jest budynek. Największy w naszej gminie budynek szkoły w Zabielu jest ogrzewany tylko i wyłącznie olejem napędowym i tutaj te działania są najbardziej istotne – dodaje Józef Wiśniewski.

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Przed nowym rokiem szkolnym udało się zakończyć rozpoczęte w ubiegłym roku roboty w Czerwonem. Jest cieplej, oszczędniej i przyjemniej. – Budynek w całości został ocieplony, ma nową elewację – mówi dyrektor placówki Jacek Bagiński. Dzięki temu zyskał on nie tylko nowy estetyczny wygląd, ale przede wszystkim stał się obiektem, do ogrzewania którego potrzeba teraz mniej energii. Zakończenia prac modernizacyjnych w Zabielu należy spodziewać się w przyszłym roku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *