RN
TwitterFacebook

CKE: Jeśli przerwa w szkole będzie przedłużona dalej niż do świąt, to egzaminy trzeba będzie przesunąć

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik nie wyklucza przesunięcia terminów egzaminów. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia 24, jeżeli przerwa w szkole będzie przedłużona dalej niż do Świat Wielkanocnych. to trzeba będzie zmienić termin egzaminów.

Marcin Smolik podkreśla, że nie będzie konieczności zmiany tych terminów, jeżeli szkoły w trybie zdalnym będą pracowały do końca marca lub nawet do świąt.

– Jeżeli okaże się jednak, że to zawieszenie, praca zdalna i niechodzenie uczniów do szkoły przedłuży się do okresu poświątecznego, to wtedy tak jak to zapowiada minister Piontkowski, trzeba będzie przesunąć termin egzaminówmówi.

Smolik zaznacza, że kwestia zmiany terminu egzaminów nie jest skomplikowana technicznie. Dyrektor CKE wyjaśnia, że harmonogramy egzaminów są wyznaczone, wyznaczona jest także jak egzamin przebiega, kiedy jest sprawdzany, kiedy są przekazywane dokumenty uczniom.

– W zależności od tego, o ile to przesunięcie byłoby konieczne – jeżeli byłoby konieczne – to wówczas trzeba by było modyfikować całą ścieżkę. Albo skracając pewne terminy – o ile jest to możliwe. Albo skracając rok szkolnywyjaśnia dyrektor CKE.

Egzamin ósmoklasisty wyznaczony jest na dni od 21 do 23 kwietnia. Matury rozpoczynają się 4 maja. Prawo do zmiany harmonogramu roku szkolnego, a co za tym idzie terminów egzaminów daje ministrowi edukacji specustawa.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *