RN
TwitterFacebook

Coraz bliżej akcji „Polska pod Krzyżem”

Zbliża się jedna z największych tegorocznych akcji modlitewnych w Polsce. 14 września na Lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem wierni zgromadzą się na wspólnej modlitwie i adoracji Krzyża. Spotkanie organizuje Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej zainicjowała „Różaniec do granic”- wówczas narodowa modlitwa różańcowa odbywała się w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju.

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” zaplanowano na 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Organizatorzy chcą tym samym przypomnieć, że to właśnie krzyż Chrystusa stał się drogą do zbawienia świata. W programie są między innymi konferencje, świadectwa i Msza święta, którą będzie celebrował biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Wieczorem zostanie odmówiona modlitwa w intencji ustanowienia krzyża centralnym punktem życia każdego pielgrzyma, po niej odbędzie się trwające aż do niedzielnego świtu czuwanie.

Do pomocy w akcji zgłosiło się około 1500 wolontariuszy. Wydarzenie organizuje Fundacja Solo Dios Basta. Na specjalnej stronie internetowej można zgłosić do udziału w modlitwie zakony, parafie lub inne miejsca. Jestem przekonany, że modlitwa tysięcy pątników, którzy 14 września 2019 roku zgromadzą się na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka, stanie się wielkim duchowym impulsem do ożywienia wiary w naszym kraju – napisał w specjalnym liście do organizatorów biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński. Można również on line wpisać się na listę osób, które chciałyby ofiarować np. post, dziesiątek różańca czy nawet swoje cierpienie w intencji duchowych owoców wydarzenia. Klękając pod krzyżem, wracamy do korzeni naszej cywilizacji – mówi reżyser Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta. Dwa lata temu do współorganizowanej przez niego akcji „Różaniec bez granic” przyłączyło się 320 kościołów.

Wrześniowe wydarzenie rozpocznie się o 09:00 przyjmowaniem pielgrzymów na placu, później zawiązaniem wspólnoty. Jeszcze przed południem uczestnicy rozpoczną modlitwę różańcem. Po niej konferencję wprowadzającą wygłosi Lech Dokowicz, który opowie o walce duchowej we współczesnym świecie i odrzuceniu Krzyża. Szczegóły i zapisy dostępne są na stronie internetowej Polska pod Krzyżem.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *