RN
TwitterFacebook

Coraz bliżej EDM 2019!

Coraz bliżej Ewangelizacyjnych Dni Młodych. Wydarzenie zainicjowane 7 lat temu przez członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej wpisało się na stałe w ofertę rekolekcyjną Kościoła Łomżyńskiego. Hasło tegorocznej edycji: Ty wiesz, że Cię kocham.

Jeżeli chcesz poznać Boga, doświadczyć jego działania w swoim życiu, chcesz pokazać, że wierzysz w Jezusa lub jeżeli jeszcze Go poszukujesz, to nie może Cię zabraknąć” – czytamy na stronie łomżyńskiego KSM w zaproszeniu na Ewangelizacyjne Dni Młodych 2019. Rekolekcje organizowane z myślą o osobach 15-35 lat odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży w dniach 15-18 sierpnia. W programie między innymi wspólna modlitwa, pogłębiona lektura Pisma Świętego, konferencje i czas wyciszenia. Wielu może myśleć, że to powołaniówka. Nic z tych rzeczy. Nie chcemy nikogo werbować, tylko pomóc młodym ludziom odnaleźć chwilę spokoju, ciszy i spotkać żywego Chrystusa. Boga, który jest, działa i przemienia ludzkie życie – mówi ks. Bartosz Brzostowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

W ramach Ewangelizacyjnych Dni Młodych odbędzie się w łomżyńskim kościele pw. św. Brunona Wieczór Chwały. To wydarzenie otwarte, któremu będą towarzyszyć chrześcijańska muzyka uwielbieniowa, oświetlenie przygotowane przez grupę Sound Light Crew z Ostrowi Mazowieckiej. Konferencję wygłosi zaproszony specjalnie na tę okazję ks. Teodor Sawielewicz. Duchowny na co dzień prowadzi ewangelizację dla internetowej wspólnoty TeoBańkologia, wielokrotnie wykorzystuje nietypowe metody głoszenia Ewangelii, współpracuje z młodzieżą.

Zapisów na Ewangelizacyjne Dni Młodych można dokonać na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji łomżyńskiej.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =