RN
TwitterFacebook

Coraz bliżej „Polski pod Krzyżem”. Do akcji zachęca biskup Janusz Stepnowski!

Wielkimi krokami zbliża się akcja „Polska pod Krzyżem”. Organizatorzy tego jednego z największych spotkań modlitewnych spodziewają się tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem w sobotę 14 września. Nadal kompletowani są wolontariusze, przybywa też zgłoszeń od kapłanów chętnych do pomocy duszpasterskiej.

„Polska pod Krzyżem” to kolejny wielki projekt modlitewny organizowany przez Fundację Solo Dios Basta. Początki podobnych inicjatyw sięgają 2016 roku, czyli Roku Miłosierdzia. Wyobraziliśmy sobie wtedy, jak Jezus otwiera swoje rany nad Polską i chce udzielić całego morza łask, dzięki którym w Polsce dokonają się niesamowite rzeczy. Rozpoczęliśmy przygotowanie Wielkiej Pokuty. Pierwszy raz zaczęliśmy organizować wydarzenie na taką skalę – mówi współzałożyciel Fundacji Maciej Bodasiński. Nie spodziewano się wówczas tak dużego odzewu. W akcji wzięło udział ponad 150 tysięcy ludzi, którzy wypełnili jasnogórskie błonia. Tam odbyła się wielka pokutno-przebłagalna modlitwa za grzechy popełnione w poprzednich latach, w szczególności aborcję i zło komunizmu.

Już w czasie Wielkiej Pokuty narodził się pomysł kolejnej inicjatywy. Ktoś rzucił hasło – Za rok jest rocznica Fatimy, otoczmy Polskę różańcem! Ta myśl nie dawała nam spokoju. Rzeczywiście, w 2017 roku wzdłuż granic naszego kraju stanęło milion ludzi – dodaje Maciej Bodasiński.
Zostały wyznaczone kościoły stacyjne, do której przyjeżdżali ludzie z całej Polski. Po Mszy świętej wychodzili ze świątyni, gromadzili się bezpośrednio przy granicy Polski. Modlili się za Polskę i cały świat.

Trzecia wielka inicjatywa modlitewna odbędzie się na Lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem w sobotę 14 września. „Polska pod Krzyżem” to wyraz modlitewnej solidarności Polaków oraz chęć zwrócenia większej uwagi na Krzyż Chrystusa jako źródło łaski i przebaczenia. Uczestnicy wezmą udział w Mszy świętej, podczas której nastąpi uroczyste wniesienie relikwii Krzyża Świętego. Eucharystię poprzedzi konferencja Lecha Dokowicza pt. Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie. W programie zaplanowano również Drogę Krzyżową, różaniec i Adorację Najświętszego Sakramentu. Do udziału w akcji zachęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji „Polska pod Krzyżem” dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *