RN
TwitterFacebook

Czas na świadectwo! – akcja promocyjna ŚDM Diecezji Łomżyńskiej [VIDEO]

Świadectwo to najpiękniejsza forma zaproszenia na spotkanie – tak twierdzą organizatorzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, a żeby nie być gołosłownymi umieszczają w mediach społecznościowych historie ludzi, którzy doświadczyli Boga podczas wcześniejszych spotkań.


Kościół od dawna dostrzega, że najpiękniejszym przekazem i czymś co pociąga ludzi młodych jest świadectwo życia Panem Bogiem. Cała akcja promocyjna skupia się na przekazie medialnym, bo to daje możliwość bezpośredniego dotarcia do ludzi młodych. Na naszym portalu facebookowym umieszczamy świadectwa ludzi, którzy na poprzednich spotkaniach doświadczyli konkretnych łask. Dziś ich życie i ich świadectwo może być zachętą dla kolejnych młodych ludzi – mówi ks. Marek Żmijewski, jeden z organizatorów ŚDM DŁ.

Ks. Marek dodaje też, że jego zdaniem zaangażowanie ludzi młodych w promocje wydarzenia jest czymś naturalnym. Daje to wolontariuszom radość i satysfakcję, że dzięki łasce Bożej mają odwagę świadczyć o Bogu, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach wiąże się to często z niezrozumieniem, a nawet odrzuceniem w niektórych środowiskach.

Młodzież przez swoje zaangażowanie, talenty, dobro które niosą w świat tworzą wielkie rzeczy. Ja mocno w nich wieżę i widzę, że młodzi ludzie są bardzo bogaci w to czym obdarował ich Bóg. Ważne jest też to, że nie boją się tych darów wykorzystywać, ze są odważni w świadectwie wiary – dodaje ks. Żmijewski.

Świadectwa umieszczane są na facebookowym portalu ŚDM DŁ w Ostrowi Mazowieckiej w każdy piątek wieczorem. Oto kilka z nich:

To nic dziwnego wierzyć w Boga – Bartek przekonał się o tym na dniach młodzieży!

Na ŚDM pojechali osobno, wrócili razem! Dziś świadectwo Barbary, Damiana i Liliany

Masz problem?? – oddaj go Bogu! W dzisiejszym świadectwie o spowiedzi!

Przypomnijmy, że ŚDM diecezji łomżyńskiej będą miały miejsce w dniach od 13 do 14 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej. Zapisać się na wydarzenie można tutaj!

Beata Borkowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − 2 =