RN
TwitterFacebook

Czas Świadectw: Możemy żyć jak chcemy, czyli o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami mogą żyć tak jak chcą – to Korczakowskie powiedzenie powtarzane do znudzenia przez członków łomżyńskiego Stowarzyszenia Czas Rozwoju. Podopieczni pod okiem trenerów poznają swoje mocne strony i nabierają wiary we własne możliwości.

Często jest tak, że osoba niepełnosprawna jest postrzegana jako gorsza, taka która nie jest sobie w stanie poradzić w różnych sytuacjach. Często może się tak zdarzyć, że już w rodzinie tej osoby czasami jest brak zrozumienia. Ja mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że mnie mama trochę za bardzo rozpieszczała. Dopiero kiedy jej zabrakło zrozumiałem, że muszę się wziąć za siebie – mówi uczestnik projektu ‚Czas Rozwoju w Łomży” Tomasz Grochowski.

Dzięki publicznej zbiórce każdy ma możliwość wsparcia dalszych działań stowarzyszenia: W tej chwili stowarzyszenie przygotowuje się do kolejnego projektu w którym chce zatrudnić osoby niepełnosprawne. Planujemy otwarcie Sklepu Charytatywnego w Łomży i zatrudnienie 2 osób niepełnosprawnych. Właśnie zbieramy środki na wkład własny, zachęcam i proszę o wsparcie, każda złotówka się liczy – mówi Beata Przestrzelska członek stowarzyszenia Czas Rozwoju. 

Link do zrzutki znajdziecie państwo tutaj.

Zadanie publiczne Czas Rozwoju w Łomży finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030. O działalności stowarzyszenia Czas Rozwoju rozmawialiśmy na naszej antenie w ramach audycji ‚Czas świadectw”. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *