RN
TwitterFacebook

Członkowie najstarszego ruchu małżeńskiego świata spotkali się w Łomży [FOTO]]

Sakrament małżeństwa jest umocnieniem dwojga ludzi na wspólnej drodze misyjnej, aby głosić Chrystusa przykładem swojego życia – mówił biskup Janusz Stepnowski do zgromadzonych w Na Eucharystii członków Ruchu Equipes Notre Dame Regionu 2. Msza święta była jednym z głównych punktów Pielgrzymki tej międzynarodowej wspólnoty do Katedry pw. św. Michała Archanioła w Łomży.

Bp Janusz Stepnowski przypomniał wiernym, że małżeństwo jest wielkim chrześcijańskim świadectwem, przez ludzie mogą odnajdywać Boga i głosić Go kolejnym. Podkreślił również najważniejszy wymiar tego sakramentu – stworzenie zdrowej rodziny opartej o Dobrą Nowinę. Chodzi nie tylko o wspólny dach i ekonomię. W waszych domach ma prawdziwie przebywać Chrystus. Przeżywajcie wiarę razem – apelował bp Janusz.

Oprócz Mszy świętej ważnymi punktami pielgrzymki były świadectwa i konferencje poświęcone między innymi roli kapłanów jako doradców duchowych małżeństwa. O adoracji Najświętszego Sakramentu mówił z kolei ks. Krzysztof Małachowski. Umacniającym słowem podzielili się również Therese i Antoine Leclerc ze Strefy Europy Centralnej Ruchu.

Ruch Equipes Notre Dame jest najstarszym katolickim ruchem małżeńskim na świecie. Skierowany jest do małżonków, którzy pragną poznawać i pełnić wolę Bożą we wszystkich codziennych okolicznościach życia. Podstawową strukturą są ekipy, czyli małżeństwa spotykające się raz w miesiącu. – Naszym wielkim charyzmatem jest wspólne w małżeństwie dążenie do świętości – zaznaczają członkowie Beata i Marcin Pińkowscy. Warto podkreślić, że pielgrzymkowy charakter spotkania jest specyfiką wyłącznie Polski. Super Region Polska – Europa Środkowa składa się z trzech regionów polskich, regionu węgierskiego i białoruskiego oraz sektorów na Słowacji, Czechach, Ukrainie i Łotwie.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *