RN
TwitterFacebook

Czy będzie zmiana limitu wiernych w kościołach? Przewodniczący KEP pisze list do premiera

Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o zmniejszenie limitu wiernych do 1 osoby na 7 m2 w kościołach na czas Bożego Narodzenia.

Abp Stanisław Gądecki w specjalnym liście do premiera podkreślił, że zbliżająca się uroczystość Bożego Narodzenia jest dla chrześcijan czasem szczególnym.

„Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we mszy świętej pasterskiej” – napisał. Zwrócił też uwagę iż “podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli”.

Proszę, aby od Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych (1 osoba na 15 m2) został zmieniony na 1 osobę na 7 m2″ – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że religia odgrywa ważną rolę w zachowaniu zdrowia duchowego i mentalnego, które w czasie pandemii jest poważnie zagrożone.

Obecny limit 1 osoba na 15 m2 obowiązują od 7 listopada kiedy to cała Polska stała się czerwoną strefą.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 16 =