RN
TwitterFacebook

D. Piontkowski apeluje do rodziców o nieposyłanie chorych dzieci do szkoły

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ponowił apel do rodziców, by posyłali do dzieci szkoły tylko wtedy, gdy są zdrowe. Szef MEN podkreślał w TVP Info, że jest to kluczowa reguła dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w szkole w związku z pandemią.

Dariusz Piontkowski zaznaczył, że zwłaszcza dzieci mające objawy infekcji górnych dróg oddechowych, powinny zostać w domu. Tłumaczył, że gdyby natomiast w trakcie pobytu dziecka w szkole okazało się, że ma ono gorączkę, wówczas powinno trafić do izolatki.

– Takie pomieszczenie powinno być w każdej szkole. Szkoła ma obowiązek powiadomić rodziców o stanie dziecka, zaś rodzic musi je odebrać. Następnie powinien skontaktować się z lekarzem i dopiero na podstawie opinii lekarza podejmować jakieś dalsze kroki.

Minister podkreślił, że zasada, iż do szkoły i do pracy przychodzą wyłącznie osoby zdrowe, by nie zarazić innych, jest podstawową regułą profilaktyki zdrowia. Obowiązuje nie z powodu pandemii koronawirusa, ale powszechnie. Przy pandemii nabiera jednak szczególnego znaczenia.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 15 =