RN
TwitterFacebook

Dariusz Piontkowski: Większość szkół jest przygotowana, by zacząć rok szkolny w tradycyjny sposób

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży mówił, że większość szkół jest przygotowana, by zacząć rok szkolny w tradycyjny sposób. Szef MEN przedstawił informację na temat przygotowania szkół do nowego roku szkolnego 2020/2021.

Minister wyjaśnił, że MEN przygotował rozporządzenia i wytyczne związane z powrotem do szkół, a dodatkowe ograniczenia będą obowiązywały w powiatach oznaczonych na “żółto” i na “czerwono”. Tam możliwe będzie ograniczenie przebywania osób trzecich na obszarze placówki, wprowadzenie zasad dystansu społecznego w przestrzeni wspólnej i obowiązku zasłaniania nosa oraz ust na korytarzach lub w szatniach, czy zasada, że w jednej sali lekcyjnej uczy się jedna klasa.

Komisja została zwołana na wniosek opozycji. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Krystyna Szumilas mówiła, że posłowie obawiają się zamykania szkół zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego.

– Nie mamy żadnych informacji o tym, w jaki sposób dyrektor szkoły ma organizować proces nauczania, w jaki sposób mają przebiegać lekcje, w jaki sposób mają być organizowane zajęcia w szkołach, aby zabezpieczyć uczniów przed tą bardzo niekorzystną, niebezpieczną sytuacją, czyli zakażeniem się koronawirusem – mówiła posłanka.

Jeżeli w szkole pojawi się przypadek koronawirusa, to dyrektor po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym, będzie miał możliwość przejść w części lub w całości na naukę zdalną.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 8 =