RN
TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska: Biskup wydał nowe zarządzenie w sprawie procesji Bożego Ciała

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski wydało nowe zarządzenie w sprawie organizacji procesji Bożego Ciała. Zachęca w nim do organizacji tradycyjnych uroczystości. 

Poniżej pełna treść zarządzenia:

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 30 maja 2020 r., N.419/B/2020, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi[1], biorąc także pod uwagę wyjaśnienia prawne Biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu z dnia 3 czerwca 2020 r. zachęcam duszpasterzy do organizowania tradycyjnych procesji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przy czym należy pamiętać o uprzednim uzyskaniu zgody i zabezpieczenia odpowiednich służb, w tym policji, straży miejskiej oraz zarządcy dróg.

               Podczas zgromadzeń organizowanych poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego (w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych) nie obowiązuje limit 150 osób, a uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. (Zachowanie odległości między osobami nie mniejszej niż  2 metry, o czym stanowi rozporządzenie Rady Ministrów, jest bardzo trudne w realizacji).

W ogłoszeniach parafialnych zachęcających do udziału w uroczystościach należy podkreślić konieczność zaopatrzenia się w maseczki ochronne i ich bezwzględne używanie w czasie procesji.

Na liczne oraz przeżywane z pełnym zaangażowaniem i czystymi sercami uczestnictwo we wspomnianych wydarzeniach wszystkim diecezjanom oraz przybywającym do nas gościom z serca błogosławię

Łomża, dnia 5 czerwca 2020 r.

N. 435/B/2020                                                                      

                                                                                                       

+Janusz Stepnowski

 Biskup Łomżyński

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii

Diecezja Łomżyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *