RN
TwitterFacebook

Diecezja łomżyńska. Ostatnia droga śp. Biskupa Stanisława Stefanka [FOTO]

23 stycznia w Katedrze Łomżyńskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Biskupa Stanisława Stefanka. Trumna z ciałem spoczęła w krypcie biskupów łomżyńskich pod kaplicą Matki Bożej Pięknej Miłości.

Mszy Świętej przewodniczył abp. Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosił bp. Ignacy Dec. Eucharystię współcelebrowało trzydziestu biskupów i arcybiskupów.

Drogi księże biskupie Stanisławie, Chrystus, nasz Zbawiciel, przyszedł po ciebie, aby cię zabrać do Siebie na wieczne trwanie w miłości przed Bogiem. My, patrząc na Twoją trumnę, uświadamiamy sobie, że Bóg przez twoją śmierć przypomina nam, że my także stąd odejdziemy, gdy Jezus przyjdzie, aby zabrać nas do siebie w wierze Kościoła, którą tu na ziemi z nami dzieliłeś. Kierujemy do Ojca bogatego w miłosierdzie, do Ojca wszelkiego życia doczesnego i wiecznego, naszą modlitwę dziękczynną i błagalną, w którą włączamy zbawczą ofiarę Jezusa Chrystusa – mówił bp. Ignacy Dec.

W ostatniej drodze biskupowi Stanisławowi Stefankowi – ordynariuszowi łomżyńskiemu w latach 1996-2011, towarzyszyło około dwóch tysięcy osób. Hierarcha zmarł 17 stycznia, w wieku 83 lat. 

Poniżej fotorelacja z uroczystości pogrzebowych autorstwa FOTO-GABS: 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *