RN
TwitterFacebook

Dobra passa MLEKOVITY trwa – prognozy założone na I półrocze 2020 r. zrealizowane

Pierwsze półrocze 2020 r. – mimo zawirowań rynkowych wywołanych pandemią Covid-19 – zakończyło się dla firmy MLEKOVITA ogromnym sukcesem, który znacznie przerósł cele założone na ten okres.

Mimo trudnej sytuacji rynkowej wyniki bieżącego roku wyraźnie wskazują na skuteczność przyjętej strategii rozwoju i kolejny rekord w osiągniętych przychodach. Pozwala to szacować, że w perspektywie całego roku przychody wypracowane przez MLEKOVITĘ ponownie będą najwyższe w historii firmy, co już teraz – po raz kolejny – potwierdza jej pozycję lidera – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

To właśnie nieustanna praca nad utrzymaniem i umocnieniem pozycji lidera pozwala realizować kolejne ambitne cele, w tym osiągać doskonałe wyniki. Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, skutecznemu zarządzaniu i codziennej ciężkiej pracy rolników – dostawców mleka oraz pracowników całej Grupy MLEKOVITA przychody firmy w pierwszej połowie roku zbliżyły się do poziomu 3 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku dynamika sprzedaży w pierwszej połowie 2020 r. wzrosła o ok. 13%. Na ten wynik składa się także wyjątkowa aktywność eksportowa, która pozwoliła osiągnąć wartość sprzedaży bliską 1 mld zł i dynamikę sprzedaży na poziomie 21% (porównując pierwsze sześć miesięcy 2020 do tego samego okresu 2019).

Co ważne, nawet w dobie kryzysu branża mleczarska i spożywcza ewoluują i aby budować i utrzymywać silną markę, trzeba sprostać kolejnym wyzwaniom. Technologie w mleczarstwie muszą zatem iść w parze z coraz bardziej innowacyjnymi, ale również trudnymi realiami zmieniającego się – także w sposób nieprzewidywalny – świata. Jednym z fundamentalnych kroków w tym kierunku są inwestycje – nieodłączny element metodycznego rozwoju. Dzięki nim możliwe jest rozszerzanie asortymentu nie tylko o nowe warianty znanych i lubianych, w tym topowych produktów marki MLEKOVITA, ale również zaoferowanie klientom w kraju i poza jego granicami zupełnie nowych wyrobów, dotąd nieobecnych na rynku mleczarskim i spożywczym lub nieprodukowanych w Polsce. Tylko w pierwszej połowie 2020 r., w której rozwój rynku i wielu firm został zahamowany przez pandemię, MLEKOVITA wydała na inwestycje już ponad 26 mln zł, w tym w rozbudowę zakładów i linii produkcyjnych w całej Grupie, a także w inwestycje z zakresu ochrony środowiska czy CSR.

Polska MLEKOVITA jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie spoczywamy na laurach, inwestujemy i każdego dnia ciężko pracujemy, by docierać do coraz szerszej grupy konsumentów – obecnie nasze produkty goszczą nie tylko w polskich domach, ale i w już 167 krajach świata. Bo MLEKOVITA to duma polskiej gospodarki, a ta duma stale musi podnosić sobie poprzeczkępodkreśla prezes Dariusz Sapiński.Nasz sukces nie byłby możliwy bez 5 000 wykwalifikowanych pracowników zatrudnionych przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych, gdzie 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników przetwarzanych jest codziennie na 1000 produktów. Dlatego tak ważne jest utrzymanie rosnącej dynamiki w skupie.

Wspomniany wzrost dynamiki pozwolił w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. osiągnąć rekordowy poziom 1,3 mld litrów skupionego mleka. To zdecydowanie wpływa na możliwości rozwoju asortymentu i pomaga w podjęciu decyzji o kolejnych inwestycjach w rozwój zakładów Grupy MLEKOVITA. Dzięki wszystkim tym czynnikom MLEKOVITA może sprawnie odpowiadać na rosnące oczekiwania konsumentów.

Rok 2020 przyniósł niespodziewane zawirowania w gospodarce w skali globalnej, które odbiły się na wszystkich branżach. MLEKOVITA wyszła jednak z tej sytuacji obronną ręką.

Wyniki pierwszej połowy roku pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i zakładać zwieńczenie roku z kolejnym ogromnym sukcesem finansowym. W 2017 roku za historyczny sukces uznaliśmy przekroczenie po raz pierwszy granicy 4 miliardów złotych przychodów, już po 2 latach cieszyliśmy się z następnego rekordu, o ponad miliard większego. Dotychczas nasze przychody rok do roku rosły o ok. 10% – czyli pięciokrotnie szybciej niż rynek. W 2020, mimo trudnego roku, wyniki zapowiadają się dużo lepiej i wszystko wskazuje na to, że próg 6 mld zł przychodu osiągniemy szybciej, niż planowaliśmyz dumą kończy Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *