RN
TwitterFacebook

Dofinansowanie do budowy i remontów dróg dojazdowych do pól

21 gmin z województwa podlaskiego podpisało dzisiaj umowy o dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dotację w wysokości 1 milion osiemset tysięcy złotych przyznał samorządom Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Dzięki tej dotacji na terenie województwa podlaskiego uda się zmodernizować prawie 21 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Rolnictwo w naszym regionie jest nowoczesne, maszyny rolnicze używane w gospodarstwach są wysokiej jakości i dobre drogi do pól uprawnych są koniecznością. Ale też jest to korzyść dla wszystkich mieszkańców terenów wiejskich, bo budowa tych dróg często łączy wsie w niedostępnych dotąd miejscach – mówił marszałek Jerzy Leszczyński.

Wśród beneficjentów znalazło się kilka gmin z subregionu łomżyńskiego. Między innymi gminy: Wizna, Zambrów i Szepietowo.

Gmina Wizna, na inwestycję drogową otrzymała 800 tysięcy złotych, co niemal w połowie pokryje koszty budowy. Już wkrótce gmina wyremontuje drogę w miejscowości Kramkowo. Droga będzie szeroka, 14- metrowa na odcinku 1 kilometr 400 metrów. Wójt gminy Wizna Zbigniew Sokołowski zapewnia, że budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

Gmina Szepietowo jest w trakcie realizacji drogi w obrębie geodezyjnym Dąbrowa Łazy. Droga ta znajduje się w ciągu komunikacyjnym graniczącym z gminą Czyżew. Na to przedsięwzięcie gmina Szepietowo dostała 78 tysięcy złotych dofinansowania, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 184 tysiące złotych.

Gmina Zambrów natomiast otrzymała zwrot kosztów modernizacji drogi w obrębie geodezyjnym Grochy Łętownica. Droga łączy ze sobą dwie miejscowości Sasiny i Grochy Pogorzel. Gmina dostała 65 tysięcy złotych, a całkowity koszt inwestycji już poniesiony przez samorząd na tę realizację to prawie 140 tysięcy złotych.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *