RN
TwitterFacebook

Drzwi otwarte… w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej

Mieszkańcy naszej diecezji mają wyjątkową okazję przyjrzeć się pracy Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży. Trwa w nim miesięczny cykl warsztatów przygotowujących do rozpoczynającego się w październiku roku akademickiego.

W tym roku wrzesień poświęciliśmy na warsztaty wokalno-instrumentalne. Mają one pomóc studentom w doskonaleniu umiejętności muzycznych. Do poprowadzenia tych warsztatów zaprosiliśmy Pana Doktora Rafała Sulimę – znanego wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, a jednocześnie członka Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży. Cieszę się, że w to dzieło włączyli się wszyscy wykładowcy naszego Instytutu. W małych grupach pod okiem prowadzącego oraz naszych pedagogów pracujemy nad akompaniamentem liturgicznym oraz literaturą fortepianową i organową. Dbamy również o praktykę wokalną podczas indywidualnych zajęć z emisji głosu oraz prób chóru – mówi ks. kan. Kazimierz Ostrowski – dyrektor instytutu.

Zajęcia warsztatowe odbywają się we wszystkie środy września. To dobra okazja do tego, by „zajrzeć” do Instytutu, a nawet spróbować swoich sił wokalnych i instrumentalnych.

Drzwi są otwarte dla każdego kto chciałby przyjść, posłuchać wykładu, usiąść przy organach lub fortepianie, czy poprosić o uwagi techniczne w zakresie emisji głosu. Bardzo się cieszę dużym zainteresowaniem nie tylko warsztatami, lecz także kształceniem w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Łomży  – dodaje ksiądz dyrektor. Środowe zajęcia odbywają się w siedzibie DIMK w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przy ul. Plac Papieża Jana Pawła II nr 1. Trwają w godz. od 10.00 do 16.15.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × one =