TwitterFacebook

Duchowa Adopcja – pięć minut modlitwy za dziecko zagrożone aborcją

Statystyki mówią, że w samej Europie co 11 sekund w wyniku aborcji ginie dziecko. To 327 aborcji na godzinę i prawie 4,5 tys dziennie. Wystarczy jeden dziesiątek różańca, pięć minut dziennie by ocalić życie nienarodzonego dziecka – mówi ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin

Aby podjąć Duchową Adopcję wystarczy uwierzyć, że Bóg może poprzez modlitwę uratować istnienie zagrożonego aborcją dziecka. Okazuje się, że modlitwa za dzieci nienarodzone zajmuje szczególne miejsce w życiu tych, którzy podjęli się już Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Czasem, gdy jestem zmęczona zdarza mi się pominąć modlitwy w różnych intencjach, ale nie w tej, bo to trochę tak jak bym nosiła pod swoim sercem dziecko, o którym nie mogę zapomnieć. Po trwającej dziewięć miesięcy modlitwie podejmuje się następnej adopcji, i tak już od kilku lat. Często modlitwa za dziecko poczęte rozpoczynam mój dzień, gdy szykuje śniadanie dla męża już odmawiam dziesiątek różańca w intencji dziecka poczętego. Najpierw modle się za nie, a później dopiero odmawiam pacierz – mówi jedna z kobiet, która podjęła się duchowej adopcji

Aby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego wystarczy odpowiedzieć na zaproszenie, które kierują do nas inicjatorzy tej inicjatywy. Wskazaną przez nich najodpowiedniejszą formą duchowej adopcji jest uroczyste przyrzeczenie zobowiązania się do modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Jeśli ktoś nie ma możliwości podjęcia adopcji w ten sposób, może także złożyć przyrzeczenie prywatnie.

Adopcji można podjąć się w każdym momencie. Zobowiązania które dotyczą duchowej adopcji to wzięcie pod swoją modlitewną opiekę jedno dziecko, które zagrożone jest aborcją. Nie musi być to dziecko, o którym wiemy, że potrzebuje modlitwy. Pan Bóg wie komu jest ona w danym momencie najbardziej potrzebna. Osoba podejmująca  Duchową Adopcji zobowiązuje się do codziennego odmówienia krótkiej modlitwy i jednej części (dziesiątka) różańca w intencji dziecka poczętego przez okres równy biologicznej ciąży – czyli przez dziewięć miesięcy.

Inicjatorzy duchowej adopcji namawiają do podjęcia Duchowej Adopcji 25 marca, gdyż od 25 marca do świąt Bożego Narodzenia jest 9 miesięcy, ale Duchową Adopcję można podjąć w każdym momencie. Dziś w wielu Łomżyńskich parafiach będzie taka możliwość. Warto skorzystać z możliwości walki o życie tych, którzy sami nie mogą sobie pomóc.

Beata Borkowska

2 kommentarze

  1. Joanna Odpowiedz

    Czy w tym roku będzie Marsz?

  2. Joanna Ekstowicz Odpowiedz

    Marsz został przeniesiony na niedzielę 10 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *